6.8 C

Frankol i Vusić kadetski prvaci Hrvatske, Fodor i Mihalec srebrni

Odličan niz rezultata ostvarenih na ovogodišnjem Prvenstvu Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom nakon starijih dječaka u Varaždinu nastavili su i kadeti nastupom u dvorani Pešćenica u Zagrebu protekle subote.

Trener Miroslav Mihalec u Zagreb je poveo sedmoricu hrvača, a četiri od njih osvojili su medalje. Dvije zlatne i dvije srebrne bile su dovoljne i za vrlo visoko ekipno drugo mjesto u konkurenciji 21 hrvatskog kluba.

120402-frankol_filipFilip Frankol i Filip Vusić pretprošloga tjedna zbog reprezentativnih obveza nisu mogli nastupiti na svojem zadnjem Prvenstvu Hrvatske u uzrastu starijih dječaka, ali sjajna forma „nabrušena” za Mađarsku u nedjelju im je donijela i nove naslove, ali ovaj puta u uzrastu kadeta.

Ovaj rezultat je i tim vredniji jer su upravo ova dvojica ulazno kadetsko godište. Kako je ovo kriterijski vrlo važno natjecanje za odabir u kadetsku reprezentaciju Hrvatske, s pravom se u klubu nadaju da će ih ovaj naslov svrstati u najuži izbor koje očekuje i nastup na Prvenstvu Europe i Svijeta tijekom srpnja i kolovoza.

Filip Frankol nastupom u kategoriji do 42 kilograma do naslova je došao vrlo uvjerljivo, pobijedivši tri borbe i pri tome ne izgubivši niti jedan tehnički bod. Pobijedio je Petra Premužića iz HK Vindije, Aresenija Ilića iz Metalca te u finalu Nikolu Svetina iz Lokomotive.

120402-mihalec-lukaTri borbe, ali i tri pobjede zabilježio je i Filip Vusić u kategoriji do 50 kilograma. Prvu je hrvao sa Tiborom Agićem iz Hrvatskog dragovoljca, drugu, ali i najvažniju borbu i pobjedu ostvario je protiv standardnog reprezentativca Hrvatske i dvije godine starijeg i iskusnijeg Marija Stjepića iz Sesvetskog Kraljevca.

Nakon ove pobjede finalna borba je bila bez opterećenja, praktički i revijalna protiv Dragana Vidovića iz petrinjskoga Gavrilovića.

Sitne pogreške u finalu, ali i nedostatak koncentracije u trećoj rundi Luku Mihalca stajali su osvajanja novoga kadetskog naslova, ovaj puta u kategoriji do 58 kilograma. Pobijedio je Marina Jukića iz HK Gavrilović tušem, na bodove je dobio Matiju Cerovšeka iz Hrvatskog dragovoljca, dok je u finalu na bodove u trećoj rundi izgubio od Marka Grabovca, također iz Gavrilovića.

120402-fodor_alenNaslov prvaka Hrvatske osvojen pretprošloga tjedna u uzrastu starijih dječaka zasigurno je bio «okidač» koji je imao pozitivan učinak na borbenost i hrvanje i u uzrastu kadeta kod Alena Fodora. Osvojio je izvrsno drugo mjesto u kategoriji do 54 kilograma. Pobijedio je u dvije borbe, Matea Pavičića iz Gavrlovića i Marka Pajura iz Vrbovca, dok je finalnu izgubio na bodove od vrlo dobrog hrvača Franka Grubera iz Sesvetskog Kraljevca.

Valentino Peroković (kategorija 69 kilograma), Matej Loinjak (kategorija 63 kilograma) i Petar Morić (kategorija 63 kilograma) ostali su bez plasmana, izgubili su jednu borbu, a kako njihov protivnik nije ušao u finale, tako je i njima bilo uskraćeno da kroz repasaž dođu do boljeg plasmana u svojim kategorijama.