Frankol peti na Prvenstvu Mediterana

Hrvatska hrvačka reprezentacija u sastavu: Sandro Frankol, Neven Žugaj, Stjepan Lavrić i Marsko Koščević od 17. do 20. svibnja boravila je u grčkom gradu Larisi gdje je održano je treće Prvenstvo Mediterana u hrvanju.

Svi naši predstavnici na borilište izašli su u subotu kada je na rasporedu bilo hrvanje grčko-rimskim načinom. Član Hrvačkog kluba Podravka, Sandro Frankol, nastupio je u kategoriji do 55 kilograma.

U konkurenciji 10 hrvača, Frankol je zauzeo peto mjesto u kategoriji. U kvalifikacijskom pretkolu izgubio je od predstavnika Turske, Bayakara 0:2, da bi u repasažu pobijedio domaćeg hrvača, Karathanasisa 2:0 u rundama. Ta pobjeda omogućila mu je borbu za brončano odličje no nažalost izgubio ju je od predstavnika Bouterfeasa 0:2 i završio kao peti u svojoj kategoriji.

Od ostalih hrvatskih reprezentativaca svakako treba istaknuti Nevena Žugaja koji je u kategoriji do 74 kilograma s četiri vrlo uvjerljive pobjede postao prvakom Mediterana. Marko Koščević u najtežoj kategoriji do 120 kilograma osvojio je srebro, dok je Stjepan Lavrić u kategoriji do 96 kilograma zauzeo peto mjesto isto kao i Sandro Frankol.

Što se tiče seniora slijedi kratka pauza, a sljedeće natjecanje seniori Podravke ostvarit će na Prvenstvu Hrvatske koje je na rasporedu 2. lipnja.