15.1 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.
Liga prvakinja

FTC ostaje crna mačka: Podravka odlično krenula pa u nastavku nestala s parketa

Već za tjedan dana igra se treće kolo, kada u Koprivnici gostuje vrlo jaki Bukurešt

Nakon što su u prvom kolu deklasirale crnogorsku Budućnost i ostvarile najveću uvodnu pobjedu u Ligi prvakinja u posljednja dva desetljeća, rukometašice Podravka Vegete put je danas odveo na ruke i noge ekipi koju nikada u povijesti nisu pobijedile na njihovom parketu. Točnije rečeno, gostovale su u susjednoj Mađarskoj kod tamošnjeg Ferencvaroša, gdje se ponovno nisu dobro provele. Izgubile su 33:27 (15:15).

Uoči utakmice bilo je jasno da su domaće predstavnice apsolutne favoritkinje, što je priznao i trener Neven Hrupec. Ipak, istaknuo je da putuju s optimizmom i da će ići na pobjedu, baš kao i u svakoj utakmici, no znalo se da će puno toga ovisiti o FTC-u, naročito nakon prošlotjednog kiksa u Dortmundu, gdje su došli do, za njih, mršavog boda.

U prvih 30 minuta konstantno vodstvo Podravke

Upravo zbog toga očekivalo se da će domaće djevojke punim gasom krenuti u dvoboj, no planove su im poremetile podravkašice koje su bile bolje na otvaranju i već nakon prve minute vodile 2-0 pogocima Ilyine i Mugoše. Tu prednost od dva do tri gola naše su cure konstantno održavale kroz prvih 30 minuta. Nisu dozvolile favoriziranom FTC-u da prijeđe u vodstvo, štoviše, domaće cure mogu biti sretne što su na poluvrijeme otišle s neriješenim rezultatom, bilo je 15:15, jer je Podravka nešto ranije vodila čak 14:11.

Činilo se tada da bi Podravka mogla do senzacije, no tek što je nastavak počeo sve nade pale su u vodu. U to drugo poluvrijeme Koprivničanke su zbog isključenja krenule s dvije igračice manje, što je FTC iskoristio i poveo prvi put u susretu. Podravka je sljedeći napad izjednačila i nakon toga potonula, nestala s terena. Naime, u sljedećih desetak minuta FTC je ubacio u višu brzinu, poveo sa šest pogodaka razlike i usmjerio utakmicu na svoj mlin.

Milosavljević i Mugoša najviše zabile

Podravka se nikako nije mogla vratiti. Pokušavao je Hrupec s rotacijama, zvao je i minutu odmora kako bi očitao bukvicu igračicama, no ništa od toga nije urodilo plodom. FTC je, jednostavno, stvorio preveliku prednost i bez većih je problema održavao do kraja. Sve do konačnih 33:27.

Što se tiče igračkog učinka, Milosavljević i Mugoša zabile su pet pogodaka, Kalaus i Ilyina jedan manje, dok je Dumanska ostala na 11 obrana, većina od njih bila je u prvom poluvremenu. S druge strane, neumoljiva je bila Nizozemka Malestein s devet pogodaka.

Previše vremena za tugu, odnosno analizu ove utakmice nema, jer već iduće subote na rasporedu je treće kolo. U Koprivnicu dolazi rumunjski prvak Bukurešt, koji je u prvom kolu minimalno poražen u gostima kod danskog Esbjerga, a danas je kod kuće izgubio i od vrlo jakog Rostova. Ta utakmica igrat će se u Bepovoj dvorani u 18 sati.