11.7 C
Subota, 20. travnja 2024.

FOTO, VIDEO Glavica i Vugrinec srušili Osijek

Slaven Belupo ostvario je važnu pobjedu nad Osijekom i ostao na trećem mjestu prvenstvene ljestvice.

Pogotke su postigli Dejan Glavica i Davor Vugrinec, koji je debitirao pogotkom u dresu svog novog kluba.

Bio je to 125. pogodak Davora Vugrinca u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi, Igor Cvitanović ima ih 126. Varaždinskom majstoru samo dva gola nedostaju da postane najbolji strijelac HNL-a svih vremena.

– U prvom poluvremenu Osijek je bio čak i bolji suparnik, mi nismo dobro stajali na terenu, ostali smo preširoko, što su oni koristili i stvarali šanse. No, mi smo naše golove zabili u pravo vrijeme, početkom prvog i drugog poluvremena, a u nastavku smo smirili loptu i zaigrali bolje. Ipak, najvažnije od svega je da smo pobijedili – rekao je na konferenciji za novinare nakon utakmice trener Slavena Belupa Roy Ferenčina.

U domaćoj momčadi uz Vugrinca je od prve minute zaigrao i povratnik Bojan Vručina, koji je u 5. minuti bio blizu pogotka, ali je zakasnio na Poljakov ubačaj. U 7. minuti Farmaceuti su poveli, nakon kombinacije Vručine i Poljaka lopta je došla do Dejana Glavice koji sa 18 metara pogađa donji desni kut Osijekovih vratiju.

Nakon pogotka Slaven je stao, Osječani su preuzeli inicijativu i preko Kvržića i Lukačevića stvorili nekoliko dobrih prilika koje ipak nisu uspjeli realizirati. Najbliže pogotku bio je u 33. minuti Vrgoč, koji je glavom nakon ubačaja Lukačevića poslao loptu u gredu. U 39. minuti Rodić je odlično reagirao i skrenuo loptu u korner nakon snažnog udarca Kvržića.

U 44. minuti Vugrinec je namjestio priliku Vručini čiji je udarac obranio Vargić.

Nastavak je odlično otvorio Slaven Belupo. Vručina je izborio korner, a iz velike gužve koja je nastala pred vratima Osijeka odlično je reagirao Davor Vugrinec i iz blizine plasirao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Video prilog: t-portal

Osijek je i u nastavku u nekoliko navrata zaprijetio, u 52. minuti Lukačević je pogodio gredu. Slaven je imao par prilika iz kontranapada, ali nije bilo dovoljno koncentracije za treći pogodak.

Osijek je upisao i treći uzastopni poraz, a Slaven je nastavio pozitivan niz te s optimizmom dočekuje gostovanje kod Dinama u Maksimiru koje je na rasporedu u srijedu.

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 2:0 (1:0)

MAXTV PRVA LIGA, 22. KOLO

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1500. Sudac: Marić (Daruvar).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Kokalović, Grgić (od 78. Jakšinić), Pilipović – Brezovec, Poljak (od 76. Bubnjić) – Mujanović, Vugrinec, Glavica – Vručina (od 57. Gregurina). TRENER: Roy Ferenčina.

OSIJEK (4-1-4-1): Vargić – Vrgoč, Smoje, Gavrić, Lukačević – Kurtović (od 79. Lešković) – Ibriks (od 72. Perošević), Šorša, Jugović, Kvržić (od 77. Miličević) – Maglica. TRENER: Vlado Bilić.

STRIJELCI: 1:0 Glavica (7), 2:0 Vugrinec (47).

ŽUTI KARTONI: Kokalović (Slaven Belupo), Kvržić, Lukačević, Maglica (Osijek).

IGRAČ UTAKMICE: Davor Vugrinec (Slaven Belupo).

{vsig}sport/nogomet/03-2012/slaven-osijek{/vsig}

REZULTATI 22. KOLA: Inter – Karlovac 4:0, Zagreb – Lokomotiva 0:0, Slaven Belupo – Osijek 2:0, Cibalia – Lučko 1:3, Istra – Šibenik 2:1, Split – Varaždin 2:2, Dinamo – Hajduk 2:1, Rijeka – Zadar 0:1.