5.1 C
Subota, 20. travnja 2024.

Glavica pogodio za tri boda u Zaprešiću
G

Nakon što je izgubio u gostima, Inter je izgubio i kod kuće, a tri je boda iz Zaprešića odnio Slaven Belupo. Minimalnih 0:1 postavio je mladi hrvatski reprezentativac Dejan Glavica u 61. minuti i tako popravio kiks Slavena iz prošlog kola i poraza od Cibalije.

U Zaprešiću su se susreli domaći Inter i gostujući Slaven Belupo, a obje su ekipe imale važnih izostanaka u svojim redovima. Momčad Ilije Lončarevića bila je bez braniča Luke Batura, koji je “pocrvenio” u prošlom kolu, ali i bez Saše Balića, kojeg su Zaprešićani prodali u Ukrajinu. S druge strane, Roy Ferenčina je ostao bez Tomislava Bušića u vrhu napada zbog ozljede, a na to mjesto je postavio Martina Šabana, do nedavno igrača drugoligaša Pomorca.

Obje su momčadi u utakmicu ušle s jednom mišlju: upisati tri boda na konto. Inter je naime u prvom proljetnom kolu doživio prilično sramotan poraz u Šibeniku (0:2), dok je Slaven Belupo kod kuće kiksao protiv Cibalije i izgubio s 0:1.

No, utakmica počinje kao uspavanka, bez da se na travnjaku vidjelo da ijedna ekipa žudi za pobjedom. Iz uvodnog se dijela može izdvojiti tek pokušajTomislava Šarića glavom, na loptu upućenu iz kuta. Na drugoj strani Dejan Glavica je desetak minuta kasnije pokušao pobjeći domaćoj obrani, no pomoćni sudac diže zastavicu za zaleđe.

Gostima je trebalo pola sata da se probude kako treba, pa od 30. do 35. minute dvaput Šaban i jednom Vedran Purić izazivaju Krševana Santinija, nemaju uspjeha, a na ž odmor se ide s početnih 0:0.

U drugom poluvremenu prvu pravu priliku za Inter ima Mislav Oršić, koji vrlo dobro gađa lijeve rašlje gostujućeg gola, no još je bolji Silvio Rodić, koji odličnom reakcijom čuva svoju mrežu. Odgovor Farmaceuta stiže odmah potom, na sjajnu asistenciju Mujanovića Glavica reagira vrlo dobro i matira Santinija za 0:1.

Inter je mogao odmah izjednačiti, ali umjesto da iskoristi trenutnu zbunjenost u gostujućim redovima, Šarić iz blizine gađa tek vratnicu gola Slaven Belupa.

Do kraja utakmice, unatoč izmjenama koje je Lončarević uveo na travnjak, Inter nije uspio izjednačiti, pa je Slaven s minimalnih 1:0 odnio sva tri boda i tako se iskupio za kiks od pred šest dana. Pobjedom je momčad Farmaceuta također, barem dok se ne odigraju subotnji susreti, skočila na treće mjesto tablice.

U idućem kolu Inter gostuje u Zadru na Stanovima, a Slaven Belupo ide na drugo uzastopno gostovanje, kod Karlovca.

Izvor: Sportnet

MAXTV PRVA LIGA, 20. KOLO

INTER-ZAPREŠIĆ – SLAVEN BELUPO 0:1 (0:0)

ZAPREŠIĆ – ŠRC Zaprešić. Gledatelja 300. Sudac: Trampus (Osijek).

INTER: Santini, Gulić, Herceg, Vujčić, Mišić (od 88. Kramarić), Ščrbec, Mlinar (od 65. Todorčev), Šarić, Oršić, Abilailaj, Plazanić. TRENER: Ilija Lončarević.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić, Maras, Brezovec, Poljak (od 80. Čanađija), Pilipović, Glavica (od 74. Gregurina), Mujanović, Šaban (od 71. Maretić). TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELAC: 0:1 Glavica (60).

ŽUTI KARTONI: Mlinar, Plazanić, Vujčić (Inter), Poljak, Brezovec, Maretić (Slaven Belupo).

REZULTATI 20. KOLA: Inter – Slaven Belupo 0:1, Zagreb – Hajduk 2:4, DInamo – Osijek, Cibalia – Karlovac 2:0, Split – Lučko 1:1, Zadar – Šibenik 0:1, Istra 1961 – Varaždin 2:1, Rijeka – Lokomotiva 0:0.