Slaven Belupo – Šibenik 1:0 (1:0)

Na Gradskom stadionu u Koprivnici Slaven Belupo u 12. kolu 1. HNL pobijedio je momčad Šibenika 1:0 (1:0), golom Brezovca u 3. minuti.

3. MINUTA 1:0

3. minuta – Tek je počelo, a Maras je u šesnaestercu proigrao Glavicu, koji je prošao igrača, dodao Brezovcu, a Brezovec je s 10-ak metara zabio pokraj nemoćnog Blaževića.

Glavica u akciji30. minuta – slobodni udarac Brezovca u šesnaesterac, lopta je izbijena, Rodić spašava da lopta ne ode ukorner. Ništa se posebno nije dogodilo, osim što se čini da se sudac Mlakar previše nameće, a slabo sankcionira prekršaje.

Opasni Dejan Glavica eni Husmani i Dario Krišto32. minuta – Maras je dobio žuti karton. Čulić je s desne strane izveo slobodni udarac u šesnaesterac domaćih. Lopta je ostala u posjedu Šibenika, slobodni udarac s druge strane završio je loptom za Rodića.

39. minuta – Maras je ubacio u šesnaesterac, Mujanović je pucao glavom, Blažević se bacio, promašio loptu, ali je ona udarila u stativu. Povremeni su napadi i Šibenika, ali prave opasnosti za oba vratara gotovo da i nije bilo.

2. POLUVRIJEME

Josip Milardović46. minutia – Bez promjena u sastavima. Šibenik održava ra vnotežu. Slaven Belupo ima protok lopter, ali nema završne opasnosti.

Mlakar se i dalje prezentira u izdanju koje ga stavlja u prvi plan, ali propušta kazniti za prekršaj, bezobrazluk i tome slično.

56. minuta – Ušao je Poljak umjesto Gregurine i isprobao udarac na ”slobodnjaku”, ali je pogodio nogu nekog u obrani Šibenika. Prije toga Blaić je zamijenio nervoznog Georgievskog.

63. minuta – Nakon petog kornera Slavena Belupa (Šibenik bez kornera) Benko je oštro pucao pokraj stative. Rijetko dobiva loptu od vezne linije. A onda se čudimo Bušiću. Bez lopti nema ni učinka isturenog napadača.

Goran Mujanović i Boris Pešić67. minuta – Opasna akcija Šibenika pred golom Rodića. Raščišćeno.

82. minuta – Mamić ubacuje, Benko kasni. Slaven Belupo u ovih 15-ak minut agresivniji, želi zabiti gol.

83. minuta – Slobodni udarac za Slaven Belupo i osmi korner. Pa deveti. Šibenik se iz nezgodne situacije izvukao tek u 85. minuti.

86. minuta – razdoblje opasnih napada Šibenika. Puno odigravanja prema šesnaestercu, ali je stanje neprimijenjeno.

Milardovićev ''ples'' s Čulićem90+1+2+3 minuta – Rodić je morao boksati loptu, u kontri sjajna prigoda Slavena Belupa otišla je pokraj gola. Šibenik je opet opasno napadao, Rodić relativno  u nekim situacijamanesiguran, obrana šeprtljava: Slaven Belupo u zadnjim je sekundama dobro prošao. Još jedan slobodni za domaće. Milardović je pucao u Blaževića. Na kraju sretnih 1:0 za Slaven Belupo.

UTAKMICA 12. KOLA MAXtv PRVE NOGOMETNE LIGE

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 1:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1000. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Igor Krmar (Zagreb) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Četvrti sudac: Hrvoje Knez  (Zagreb). Delegat: Kruno Adamić-Golić (Zaprešić). Kontrolor: Dušan Kukić (Sisak).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Mamić, Kokalović, Grgić, Maras – Milardović, Brezovec ( od 86. Jakšinić) – Mujanović, Gregurina (od 55. Poljak), Glavica (od 80. Bušić) – Benko. TRENER: Roy Ferenčina.

ŠIBENIK: Blažević – Georgievski (od 54. Blaić), Fuštar, Kartelo, Medvid – Krišto, Čulić, Husmani (do 68. Pešić), Malčić (od 72. Vuk) – Jelić, Jakoliš. TRENER: Goran Tomić.

STRIJELCI: 1:0 Brezovec (3.).

ŽUTI KARTONI: Maras, Brezovec (Slaven Belupo), Malčić, Georgievski, Blaić, Pešić (Šibenik).

CRVENI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE:  Josip Brezovec (Slaven Belupo)

REZULTATI 12. KOLA: Inter – Zagreb 3, Lučko – Hajduk 0:3, Osijek – Varaždin 2:2, Slaven Belupo – Šibenik 1:0, Cibalia – Zadar 2:0, Split – Istra 1961 3:1, Karlovac – Lokomotiva 0:1, Dinamo – Rijeka 2:0.