2.6 C
Petak, 19. travnja 2024.

Hajduk potopljen u Koprivnici uz ‘predstavu’ suca Matoca
H

Slaven Belupo je nakon gotovo pet godina svladao Hajduk u Koprivnici i osvojio važne bodove u borbi a opstanak. Pogotke za domaćina postigli su Dominik Glavina, Ivan Fuštar i Davor Vugrinec, a gosti su od 34. minute bili s igračem manje nakon isključenja Vršajevića. Utakmicu je obilježio sudac Marko Matoc iz Zaprešića koji je donio niz dvojbenih i pogrešnih odluka, da bi u završnici utakmice isključio Hajdukovog trenera Tudora i odsvirao završetak nakon samo jedne od pet minuta označene sudačke nadoknade.

Hajduk je u otvaranju bio bolji. Iako je u 4. minuti veliku priliku imao Glavina, samo minutu poslije Sušić je pogodio vratnicu, a nakon toga dominirao je Hajduk.

Onda je tu dominaciju u 18. minuti prekinuo Dominik Glavina, koji je zabio za vodstvo Slavena Belupa. Delić je tukao iskosa s lijeve strane, vratar Kalinić je loptu kratko odbio do Glavine koji je iz blizine pogodio za 1:0.

U 34. minuti Vršajević je s leđa s dvije noge srušio Delića koji je iskosa s lijeve strane trčao prema vratima Hajduka. Matoc je izvadio crveni karton (moguće i prestrogo) što je izazvalo žestoku reakciju Hajdukovog trenera Tudora koji je čak ušao u teren, a poslije toga okupio igrače na savjetovanju kakvo nije predviđeno pravilima nogometne igre.

U 42. minuti bilo je 2:0. Ozobić je ubacio iz kuta s desne strane, a Ivan Fuštar glabvom je pogodio mrežu Kalinića.

U nastavku je na Hajudkov gol stao junior Tomić, a Slaven se povukao, prepustio inicijativu Hajduku i vrebao svoju priliku iz kontri. Bilo ih je nekoliko i mogli su Splićani i teže stradati u Koprivnici (Delić je imao dva zicera) , no do kraja je pao samo jedan pogodak.

U 69. minuti je najbolji pojedinac susreta Filip Ozobić odlično uposlio Glavicu koji je asistirao Vugrincu za konačnih 3:0. Potop Hajduka i velika Slavenova pobjeda koja ima izuzetno velik značaj u borbi za opstanak.

U sljedećem kolu Slaven Belupo ide u goste Dinamu, a Hajduk dočekuje Istru 1961.

Trenera Hajduka Igora Tudora zaštitari su odveli s terena // Foto: Koprivnica.netMAXTV PRVA LIGA, 33. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 3:0 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 3200. Sudac: Matoc (Zaprešić).

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Picak (od 78. Pelin) – Purić, Fuštar, Grgić, Melnjak – Ozobić, Čanađija, Brlek (od 65. Gregurina), Delić – Vugrinec, Glavina (od 64. Glavica). TRENER: Elvis Scoria.

HAJDUK (4-3-2-1): Kalinić (od 46. Tomić) – Vršajević, Maloča, Milović, Milić – Sušić, Bradarić, Maloku – Kouassi (od 76. Tomičić), Maglica – Abdukholikov (od 39. Bašić). TRENER: Igor Tudor.

STRIJELCI: 1:0 Glavina (18), 2:0 Fuštar (42), 3:0 Vugrinec (69).

ŽUTI KARTONI: Purić, Ozobić, Gregurina (Slaven Belupo), Sušić, Bradarić, Maloku (Hajduk).

CRVENI KARTON: Vršajević (34 – prekršaj u izglednoj situaciji za pogodak).

ISKLJUČENJE: trener Hajduka Tudor (90).

IGRAČ UTAKMICE: Filip Ozobić (Slaven Belupo).