6.8 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

VIDEO // Hajduk se u završnici spasio od poraza u Koprivnici
V

U lijepoj i uzbudljivoj utakmici koja je do samog kraja bila neizvjesna, Slaven Belupo i Hajduk podijelili su bodove.

Na kraju se Hajduk u drugoj minuti sudačke nadoknade pogotkom mladog Bašića ipak uspio spasiti od poraza u Koprivnici.

Čvrsto i borbeno s obje strane igralo se u početku koprivničkog susreta, a najbolju je priliku u 15. minuti imao Grgić, kojem je Kalinić obranio dobar udarac.

Hajduk je u vodstvo došao pogotkom Marija Pašalića, koji je lijepo pogodio s 14 metara nakon asistencije Vršajevića.

Uoči odlaska na odmor Farmaceuti su stigli do izjednačenja. Rak je uposlio Čanađiju koji je tukao s ruba kaznenog prostora, a vratar Kalinić odbio je loptu do Marina Matoša kojem nije bilo teško iz blizine pogoditi za 1:1.

Nakon tri minute igre u nastavku, Slaven je poveo. Rak je probio desni bok i dodao do Ozobića koji prosljeđuje do Crepulje, a nakon neuspješnog bloka Pašalića iz blizine je strijelac za 2:1 bio Petar Brlek.

Hajduk se otvorio, Slaven opasno prijetio iz kontri. No, za 3:1 ja domaćin zabio iz prekida. Korner je izveo Crepulja, a Edson glavom probušio Kalinića.

Filip Ozobić u prodoru pokraj bivših suigrača iz Hajduka // Foto: Koprivnica.net

Izgledalo je da je pobjeda tu, no s ovim se Slavenom nikad ne zna. Sušić je u 76. minuti smanjio na 3:2, lopta se nakon njegova udarca odbila od Bagarića i prevarila Rodića.

A onda se u drugoj minuti sudačke nadoknade najbolje snašao 17-godišnji Josip Bašić, koji je postao Hajdukov junak pogodivši za 3:3 nakon nespretnih reakcija Bagarića i Edsona.

IZJAVE TRENERA

Mladen Frančić:

– Jedna minuta dijelila nas je od pobjede, koja ne bi bila nezaslužena. Mislim da je momčad Slavena pokazala da iz Koprivnice nitko neće nositi bodove, da će naš teren postati neosvojiva tvrđava za sve momčadi u ligi. Činjenica je da je Tudor posložio odličnu momčad koja igra dobar nogomet, no možda su previše nervozni u igri kad im ne ide. Zadnji gol je više plod Hajdukovih navijača nego momčadi.

Igor Tudor:

– Šest golova, mislim da su ljudi uživali, igralo se otvoreno s jedne i druge strane. No, ne znam kome treba ovo što smo mi ovdje doživjeli i zašto se uopće igra nogomet. Matoc je sve svoje pokazao u zadnjoj sekundi, kad je prekinuo našu šansu kod rezultata 3:3, to je bioo simbolički pokazatelj njegovog odnosa prema Hajduku. Meni nitko ne može reći da je ovaj sudac danas sudio pošteno. Idući put kad dođe sudac Matoc, ja znam što mogu očekivati od njega. Taj gospodin misli da je on svemoguć, ali on je svemoguć zato što mu je to netko omogućio i dozvolio.

Torcida u velikom broju

Iako su iz Slavena Belupa najavili da će onemogućiti ulaz na Gradski stadion svim Hajdukovim navijačima, to se ipak nije dogodilo. Pristalice splitskog kluba uspjeli su nabaviti ulaznice te su bez problema ušli na tribinu, njih oko 800 pružalo je veliku podršku Hajduku tijekom cijelog susreta.

Edson je pogodio za 3:1, ali je i pogriješio kod trećeg pogotka Hajduka // Foto: Koprivnica.net

MAXTV PRVA LIGA, 15. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 3:3 (1:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 3.500. Sudac: Matoc (Zaprešić).

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Rodić – Grgić, Fuštar, Bagarić, Edson – Čanađija, Brlek, Crepulja – Delić (od 7. Matoš), Ozobić (od 86. Purić) – Rak (od 71. Vugrinec). TRENER: Mladen Frančić.

HAJDUK (4-2-3-1): Kalinić – Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović – Sušić, Pašalić (od 72. Bradarić) – Kouassi, Andrijašević, Iluridze (od 24. Bašić) – Kiš. TRENER: Igor Tudor.

STRIJELCI: 0:1 Pašalić (34), 1:1 Matoš (45), 2:1 Brlek (48), 3:1 Edson (66), 3:2 Sušić (76), 3:3 Bašić (90).

ŽUTI KARTONI: Pašalić (8), Rak (28), Fuštar (41), Vršajević (45), Kouassi (57), Ozobić (79).

IGRAČ UTAKMICE: Petar Brlek (Slaven Belupo).