7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

FOTO // Hajduk slavio u Koprivnici, Slaven bez borbe za Europu

Slaven Belupo prekinuo je niz nepobjedivosti u Koprivnici, bodove im je odnio Hajduk koji je slavio s 2:0 i tako zadržao četvrtu poziciju. Goste je u vodstvo doveo Dejan Mezga pogotkom u ranoj fazi susreta, a konačnih 0:2 postavio je Fran Tudor početkom drugog poluvremena.

Farmaceuti nisu bili na razini svojih dosadašnjih izdanja pred koprivničkom publikom te su nakon šest pobjeda i jednog remija doživjeli prvi poraz na domaćem terenu pod vodstvom trenera Ante Čačića. Time su propustili priliku da se priključe borbi za Europu, a ujedno nisu ni osigurali prvoligaški status.

Već u 4. minuti zbog ozljede je izašao Gregurina, a u sastavu nije bilo ni ozlijeđenog Ozobića te kartoniranog Brleka. Geng je zamijenio Gregurinu i prvi zaprijetio, ali je njegov udarac u 14. minuti obranio Grbić.

U 17. minuti Mezga je pogodio na asistenciju Milevskog, obrana Slavena slabo je reagirala. Veliku priliku za izjednačenje imali su domaći u 36. minuti nakon što je Hajdukov vratar Grbić srušio Delića. Međutim, jedanaesterac nije iskoristio Mirić, njegov je udarac odlično obranio Grbić.

U 38. minuti Geng je tukao sa 16 metara, Grbić je loptu skrenuo u gredu od koje se odbila u teren.

Hajduk je odlično otvorio nastavak susreta te je golom Tudora nakon pogreške vratara Picaka zapravo osigurao bodove. Pokušavao je Slaven u nastavku smanjiti rezultat i eventualno se vratiti u igru, ali nije uspio te su se gosti iz Splita na kraju zasluženo veselili.

Publika je u velikom broju posjetila koprivnički stadion // Foto: Koprivnica.net

MAXTV PRVA LIGA, 30. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:2 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 3000. Sudac: Marić (Daruvar).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Picak – Purić, Fuštar, Grgić, Delić – Gregurina (od 7. Geng, od 71. Edson), Paracki, Crepulja – Mišić, Ejupi, Mirić (od 71. Mihaljević). TRENER: Ante Čačić.

HAJDUK (4-3-2-1): Grbić – Mikanović, Maloča, Bosančić, Jozinović – Sušić, Caktaš, Mezga (od 89. Vuković) – Tudor (od 64. Maloku), Vlašić (od 82. Juranović) – Milevski. TRENER: Hari Vukas.

STRIJELCI: 0:1 Mezga (17), 0:2 Tudor (49).

ŽUTI KARTONI: Grbić (36 – prekršaj za kazneni udarac), Milevski (53 – preoštar start), Sušić (60 – preoštar start), Maloku (65 – preoštar start).

IGRAČ UTAKMICE: Ivo Grbić (Hajduk).