7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Hajduk u posljednjoj minuti do boda u Koprivnici
H

090524-hajduk-mSlaven Belupo i Hajduk odigrali su bez pobjednika u posljednjoj prvenstvenoj utakmici u Koprivnici ove sezone. Za vodstvo domaćih zabio je Maras u 87. minuti, a izjednačio je Aračić u 90. minuti.

Domaćini su želleli pobjedu za oproštaj od svojih navijača na kraju sezone, dok su gosti već ranije izgubili izglede za prvo mjesto, pa su sve karte bacili na uzvrat finala Kupa s Dinamom sljedećeg tjedna. Stoga je Ante Miše izveo pričuvnu momčad, sastavljenu od igrača koji su kroz sezonu manje igrali.

Ozračje na Gradskom stadionu u Koprivnici bilo je odlično, publiku su uoči utakmice zagrijali tamburaši iz sastava Zgubidani, gledatelji su na poklon dobili majice, a uoči utakmiceod dresa Slavena Belupa oprostio se dugogodišnji desni bočni igrač Petar Bošnjak.

Nakon prvih 45 minuta pogodaka nije bilo, a na terenu je bolji i konkretniji bio Hajduk. Imali su gosti zrelije prilike, u 10. minuti Bartolović je tukao pored desne vratnice, a u 12. Rodić brani pokušaj Strinića. U istoj minuti kontru su povukli domaći, no Delić je zakomplicirao, a Posavec slabo reagirao.

U 15. minuti Jertec je opasno zaprijetio s desne strane, Rodić je odličnom obranom izbio loptu u korner. U 25. minuti Gregurina je uposlio Vručinu, čiji je udarac blokirao Maloča. U 45. minuti Vručina se našao sam pred Tomićem nakon sjajnog ubacivanja Poldrugača, no reagirao je loše, iako je na dlanu imao priliku za vodstvo.

U nastavku je Petković napravio dvije izmjene, umjesto Delića i Purića ušli su Kresinger i Šafarić. Živnula je igra domaćih, koji su preuzeli inicijativu, i stvorili par prilika preko Jajala, Posavca i Kresingera. Za vodstvo je u 87. minuti nakon asistencije Jurića zabio Alen Maras, no u posljednjoj minuti sudačke nadoknade nakon solo-prodora Ibričića strijelac je za konačnih 1:1 bio Ante Aračić.