7.9 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Hajduk uvjerljiv protiv mladih Farmaceuta
H

Kadeti i juniori Hajduka, vodeće momčadi u svojim dobnim kategorijama na ljestvicama Prve HNL za mlade, u nedjelju su u Koprivnici ostvarili dvije uvjerljive pobjede.

Juniori su na glavnom terenu Gradskog stadiona s 3:1 svladali mlade Farmaceute, koji su nastupili bez svog ponajboljeg igrača Darija Čanađije. On je u potpunosti priključen prvoj momčadi te je u subotu odigrao vrlo dobro u pobjedi nad Lokomotivom.

Slaven je krenuo s veoma ofenzivnom postavom, Geng je bio jedini zadnji vezni, a ispred njega čak petorica napadača – Bukovac, Maretić, Drvarić, Abramović i Matej Bubnjić.

Hajduk je poveo već u 2. minuti, a kad je pao drugi gol, bilo je jasno da će se domaćin teško vratiti. Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 31. minuti, kad je Hajdukov napadač Kiš iz slobodnog udarca pogodio u rašlje nemoćnog Zdelara.

Petar Brlek prošlog je tjedna nastupao za mladu reprezentaciju U-19, te je odigrao samo drugo poluvrijeme.

U tom razdoblju Slaven Belupo bio je bolji suparnik, ali se rezultat iz prvog dijela nije promijenio te je Hajduk na kraju zasluženo slavio.

Kadeti su zaigrali na pomoćnom terenu s umjetnom travom. Hajduk je brzo poveo, Slaven isto tako brzo izjednačio, no otpor domaćina ubrzo je slomljen te su mladi Splićani stigli do uvjerljive pobjede od 5:1.

PRVA HNL ZA JUNIORE, 24. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:3 (1:3)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac: Franolić (Ludbreg).

SLAVEN BELUPO: Zdelar, Dominić, Brzoja, Deković, Majtanić, Geng, Bukovac, Maretić, Drvarić, Bubnjić (od 46. Brlek), Abramović (od 79. Štefanek). TRENER: Josip Omrčen-Čeko.

HAJDUK: Banić, Pukljak, Elez, Gusić, Tomašević, Medak, Hajder, Vladislavić, Kiš (od 70. Jelić), Tomičić, Jelavić. TRENER: Stjepan Andrijašević.

STRIJELCI: 0:1 Jelavić (2), 0:2 Tomičić (21), 0:3 Kiš (31), 1:3 Maretić (41 – 11 m).

PRVA HNL ZA KADETE, 24. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:5 (1:3)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren s umjetnom travom. Gledatelja 100. Sudac: Strusa (Virovitica).

SLAVEN BELUPO: Kemenović, Sminderovac (od 71. Koren), Međimorec, Gogić, Hajdarović (od 75. Šarlija), Dankić, Marić (od 73. Ostrman), Arap (od 72. Novačić), Jambor, Varivoda (od 70. Srbljinović), Tkalčić, TRENER: Ivica Sertić.

HAJDUK: Tomić, Deanović, Milić (od 63. Miše), Prce, Lučić, Vojković (od 60. Hairlahović), Bašić (od 68. Mađor), Kušeta, Jakšić (od 68. Barač), Blažević (od 63. Štimac). TRENER: Hari Vukas.

STRIJELCI: 0:1 Kušeta (2), 1:1 Marić (15), 1:2 Jakšić (21), 1:3 Blažević (27), 1:4 Kušeta (61 – 11 m), 1:5 Štimac (69).