10.2 C

Hajduk uvjerljiv protiv mladih Farmaceuta
H

Kadeti i juniori Hajduka, vodeće momčadi u svojim dobnim kategorijama na ljestvicama Prve HNL za mlade, u nedjelju su u Koprivnici ostvarili dvije uvjerljive pobjede.

Juniori su na glavnom terenu Gradskog stadiona s 3:1 svladali mlade Farmaceute, koji su nastupili bez svog ponajboljeg igrača Darija Čanađije. On je u potpunosti priključen prvoj momčadi te je u subotu odigrao vrlo dobro u pobjedi nad Lokomotivom.

Slaven je krenuo s veoma ofenzivnom postavom, Geng je bio jedini zadnji vezni, a ispred njega čak petorica napadača – Bukovac, Maretić, Drvarić, Abramović i Matej Bubnjić.

Hajduk je poveo već u 2. minuti, a kad je pao drugi gol, bilo je jasno da će se domaćin teško vratiti. Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 31. minuti, kad je Hajdukov napadač Kiš iz slobodnog udarca pogodio u rašlje nemoćnog Zdelara.

Petar Brlek prošlog je tjedna nastupao za mladu reprezentaciju U-19, te je odigrao samo drugo poluvrijeme.

U tom razdoblju Slaven Belupo bio je bolji suparnik, ali se rezultat iz prvog dijela nije promijenio te je Hajduk na kraju zasluženo slavio.

Kadeti su zaigrali na pomoćnom terenu s umjetnom travom. Hajduk je brzo poveo, Slaven isto tako brzo izjednačio, no otpor domaćina ubrzo je slomljen te su mladi Splićani stigli do uvjerljive pobjede od 5:1.

PRVA HNL ZA JUNIORE, 24. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:3 (1:3)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac: Franolić (Ludbreg).

SLAVEN BELUPO: Zdelar, Dominić, Brzoja, Deković, Majtanić, Geng, Bukovac, Maretić, Drvarić, Bubnjić (od 46. Brlek), Abramović (od 79. Štefanek). TRENER: Josip Omrčen-Čeko.

HAJDUK: Banić, Pukljak, Elez, Gusić, Tomašević, Medak, Hajder, Vladislavić, Kiš (od 70. Jelić), Tomičić, Jelavić. TRENER: Stjepan Andrijašević.

STRIJELCI: 0:1 Jelavić (2), 0:2 Tomičić (21), 0:3 Kiš (31), 1:3 Maretić (41 – 11 m).

PRVA HNL ZA KADETE, 24. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:5 (1:3)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren s umjetnom travom. Gledatelja 100. Sudac: Strusa (Virovitica).

SLAVEN BELUPO: Kemenović, Sminderovac (od 71. Koren), Međimorec, Gogić, Hajdarović (od 75. Šarlija), Dankić, Marić (od 73. Ostrman), Arap (od 72. Novačić), Jambor, Varivoda (od 70. Srbljinović), Tkalčić, TRENER: Ivica Sertić.

HAJDUK: Tomić, Deanović, Milić (od 63. Miše), Prce, Lučić, Vojković (od 60. Hairlahović), Bašić (od 68. Mađor), Kušeta, Jakšić (od 68. Barač), Blažević (od 63. Štimac). TRENER: Hari Vukas.

STRIJELCI: 0:1 Kušeta (2), 1:1 Marić (15), 1:2 Jakšić (21), 1:3 Blažević (27), 1:4 Kušeta (61 – 11 m), 1:5 Štimac (69).

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...