2.6 C

Hajduk zasluženo pobijedio slabe Farmaceute
H

U proljetnoj premijeri u Koprivnici Hajduk je potpuno zasluženo osvojio sva tri boda, a konačni je omjer mogao biti i veći u korist gostiju iz Splita.

Hajduk se od početka bolje postavio na teškom, mekanom travnjaku s kojeg je snijeg očišćen tek u petak. Raspoloženi su bili Maglica i Vršajević, a za vodstvo gostiju pogodio je glavom stoper Matej Jonjić kojem je iz kornera asistirao Vuković.

Torcida je pružila veliku podršku igračima Hajduka // Foto: Koprivnica.netNajbolju priliku Slaven je imao iz kontre u 22. minuti, no Glavica je slabo tukao u situaciji jedan na jedan s vratarom Blaževićem koji je izašao kao pobjednik.

Maglica i Vršajević nisu uspjeli matirati Pelina iz dobrih situacija potkraj prvog dijela, pa se na odmor otišlo s vodstvom gostiju od 0:1.

Nadali su se domaći navijači da bi Slaven ipak mogao izjednačiti u nastavku, ali te su se nade raspršile u 48. minuti, kad je Bubnjić zbog udaranja Milovića laktom dobio crveni karton.

Milović je morao s terena, a uskoro je Hajduk ostao i bez drugog stopera, jer je Jonjić nastradao u duelu s Delićem. Obojica Hajdukovih igrača dobila su teške ozljede jagodične kosti i neko vrijeme neće ih biti u kadru.

U 53. minuti Vuković je iz slobodnog udarca pogodio gredu, a u 82. je pronašao put do mreže, i to nakon ubačaja Vršajevića i neuspješnog pokušaja škarica Caktaša. Za Slaven je pokušao Maras iz daljine u 78. minuti, neuspješno.

– Mi uvijek moramo igrati hajdučki, na pobjedu. Čestitam mojim igračima na dobroj igri i pobjedi koju posvećujem Draženu Mužiniću te ozlijeđenima Miloviću i Jonjiću – rekao je trener Hajduka Mišo Krstičević.

– Hajduk je zasluženo pobijedio, a od svojih igrača očekivao sam više trke i agresivnosti. No, nismo bili kompletni i to se osjetilo, pogotovo kad smo ostali s igračem manje. U sljedećoj utakmici s Interom moramo pobijediti – kazao je Slavenov strateg Roy Ferenčina.

MAXTV PRVA LIGA, 20. KOLO

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:2 (0:1)

Vugrinec i Lima // Foto: Koprivnica.netKOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2500. Sudac: Vučkov (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Pelin – Purić, Kokalović, Pranjić, Maras – Geng (od 63. Brlek), Bubnjić – Delić (od 83. Jelavić), Rak, Glavica (od 75. Barić) – Vugrinec. TRENER: Roy Ferenčina.

HAJDUK (4-2-3-1): Blažević – Oremuš, Jonjić (od 75. Nižić), Milović (od 51. Plazonić), Jozinović – Andrijašević, Lima – Vršajević, Caktaš, Maglica – Vuković (od 85. Kouassi). TRENER: Mišo Krstičević.

STRIJELCI: 0:1 Jonjić (16), 0:2 Vuković (82).

ŽUTI KARTONI: Pranjić (18), Maglica (36), Jonjić (72), Plazonić (86).

CRVENI KARTON: Bubnjić (48 – grubi prekršaj).

ISKLJUČENJE: trener Hajduka Krstičević (72 – nesportsko ponašanje).

IGRAČ UTAKMICE: Matej Jonjić (Hajduk).