6.8 C

Hrvač Podravke Filip Frankol srebrni na turniru u Mađarskoj
H

Dvojica hrvača Podravke, Filip Frankol i Filip Vusić, prošlog su vikenda u sastavu kadetske reprezentacije Hrvatske nastupili u mađarskom gradu Dorogu na vrlo jakom Međunarodnom FILA turniru „Grand Prix City of Dorog”.

U konkurenciji 14 europskih reprezentacija (Norveška, Japan, Letonija, Litva, Poljska, Rumunjska, Ukrajina, Slovačka, Češka, Austrija, Italija, Švedska, Mađarska i Hrvatska), naša reprezentacija osvojila je dva srebrna odličja.

Jedno od tih odličja osvojio je član Podravke, Filip Frankol u kategoriji do 46 kilograma. Pobijedio je Gabora Ferencza iz Mađarske, Jakuba Meleganica iz Češke te Daniela Fichera iz Norveške, dok je finalnu borbu izgubio od Rumunja Iliasa Osgeana.

Nažalost, Filip Vusić ostao je bez plasmana u kategoriji do 54 kilograma zbog viroze koju je dobio neposredno nakon službenog vaganja.

Uspio je smoći snage i izaći na stunjaču no nije mogao pružit dobar otpor te je izgubio od predstavnika Rumunjske Ruoandua Trandafira. Drugu medalju, također srebrnog sjaja za Hrvatsku osvojio je Dragan Vidović iz petrinjskog Gavrlovića, dok je plasman na peto mjesto osvojio Jurica Grbiniček iz Hrvatskog Dragovoljca.

Za Hrvatsku su još nastupili: Antonio Kamenjašević (69), Vjekoslav Luburić (76) i i Milan Dobrenić (85).

Hrvače je u Mađarskoj vodio trener kadetske reprezentacije Hrvatske Danko Šunić, a na natjecanju je sudila međunarodna sutkinja Iva Vončina iz Zagreba.