5.1 C

Hrvači Podravke najuspješniji na tradicionalnom turniru Zlatni pijetao
H

Na 12. izdanju Međunarodnog hrvačkog turnira Grada Koprivnice Zlatni pijetao 2015. u organizaciji Hrvačkog kluba Podravka nastupilo je ukupno 384 hrvačica i hrvača.

Podravka je nastupila sa svojih 42 natjecatelja, a ukupno je osvojila 11 medalja, od čega tri zlata, tri srebra i pet bronci, kao sedam petih mjesta.

U ukupnom poretku u svim dobnim kategorijama prvo mjesto osvojio je HK Podravka sa 180 bodova. Slijede Szigetvar (Mađarska) sa 173 boda, zagrebački Metalac (144), Slatina (132) i Petrinja (109).

Hrvače Podravke na turniru su vodili treneri Miroslav Mihalec, Renato Begović, Ivan Lončarić i Marijan Vusić.

Na turniru je nastupio ukupno 31 klub iz Hrvatske, Mađarske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Armenije, SAD-a, Češke i Slovačke.

Najuspješniji Podravkin hrvač nagrađen je biciklom sponzora, to je Josip Benko koji je osvojio prvo mjesto među mlađim dječacima u kategoriji do 44 kilograma.

Hrvač najatraktivnijeg hrvanja Dominik Deri (Szigetvar) osvojio je trofej “Inducta ++” (kategorija 49 kg, stariji dječaci).

Turnir je otvorio Mišel Jakšić, zamjenik gradonačelnice Grada Koprivnice, a obratio se i Stanislav Lovković, predsjednik Zajednice sportova Koprivničko-križevačke županije.

Na turniru je prije svečanog otvorenja održana prezentacija Univerzalne sporstke škole Hrvačkog kluba Podravka, na kojoj su djeca u 10-minutnom programu pokazala vježbe i motoričke sposobnosti koje uče tijekom svojih treninga (predškolci), pod vodstvom trenera Renata Begovića i pedagogice Darije Vusić.

Također su prilikom svečanog otvorenja nastupile i djevojčice ritmičke skupine Dječjeg vrtića Tratinčica pod vostvom Jelene Golec.