Utorak, 23. travnja 2024.
Božićni turnir u Zagrebu

Hrvači Podravke osvojili čak sedam medalja
H

Zlatnu medalju osvojio je Filip Verčević, srebrom su se okitili Filip Picer, Alen Nogić i Domagoj Džanko, a broncom Stjepan Šimunić, Yasin Samir i Luka Erak.

Sjajne vijesti ponovno stižu iz koprivničkog Hrvačkog kluba Podravka.

Na tradicionalnom 25. međunarodnom Božićnom turniru u hrvanju grčko-rimskim stilom za dječake i kadete, održanom u subotu u zagrebačkoj dvorani Peščenica, nastupilo je sedam podravkaša, a osvojili su čak sedam medalja, i to zlato, tri srebra i tri bronce.

Zlatna medalja pripala je Filipu Verčeviću u uzrasti dječaka u kategoriji do 47 kilograma. Iako ga je kroz cijeli turnir pratila temperatura, uspio je nanizati tri pobjede.

U istoj dobnoj skupini Alen Nogić u kategoriji je do 59 kilograma bio drugi s dvije pobjede i porazom.

Stjepan Šimunić u kategoriji do 85 kilograma okitio se broncom. Zabilježio je dvije pobjede i dva poraza.

Sa samo tri hrvača u uzrastu dječaka koprivnička ekipa u konkurenciji 23 ekipe smjestila se na odlično peto mjesto.

U kadetima su nastupila četvorica Podravkina hrvača.

Filip Picer na ovom turniru branio je boje Hrvatske nastupajući za kadetsku reprezentaciju, a u kategoriji do 50 kilograma osvojio je drugo mjesto.

Yasin Samir također je bio treći s dvije pobjede i dva poraza.

I Domagoja Džanka također je tijekom turnira pratila temperatura, no vrlo kvalitetno je othrvao dvije borbe, dok je finalnu u drugoj rundi na bodove izgubio.

U kategoriji do 85 kilograma i Luka Erak došao je do medalje.

Za treće mjesto bila mu je dovoljna jedna pobjeda i poraz.

U ekipnom plasmanu ekipa Podravke smjestila se na peto mjesto od ukupno 31 ekipe u uzrastu kadeta.

Nastup na Božićnom turniru podravkaši su osigurali na kvalifikacijskom turniru prošlog mjeseca.

Na turniru se okupilo 145 hrvača iz čak deset država, i to Bugarske, Slovačke, Slovenije, Mađarske, Švedske, Italije, BiH, Grčke, Srbije i Hrvatske.

Hrvače Podravke na turniru je vodio trenerski dvojac – Miroslav Mihalec i Ivan Lončarić.

To je bio posljednji ovogodišnji službeni turnir za hrvače Podravke.