Hrvači Podravke osvojili osam odličja na turniru Zlatni pijetao

20:59h
0
Zajednička fotografija članova Hrvačkog kluba Podravka // Foto: Mirko Lukavski - Glas Podravine

U Koprivnici je u subotu održan jubilarni deseti Međunarodni turnir u hrvanju Zlatni pijetao, u organizaciji Hrvačkog kluba Podravka.

Na četiri strunjače u Sportskoj dvorani Srednje škole Koprivnica nastupilo je ukupno 297 hrvača, od čega 41 djevojčica.

Svoje predstavnike na turniru imalo je 29 klubova iz sedam država (Mađarska, Češka, Slovačka, Slovenija, Bosna i Hercegovina, Srbija i Hrvatska).

U ekipnom plasmanu klubova prvo mjesto osvojio je zagrebački Metalac sa 64 boda, Podravka je druga s 50,5 bodova, dok je treće mjesto pripalo varaždinskoj Vindiji sa 46 bodova.

Najuspješniji po kategorijama primili su prigodna odličja, a po podjeli proglašeni su i najbolji pojedinci turnira.

Najboljim mlađim dječakom proglašen je Andras Jarafas (Kaposvar, Mađarska), a najbolji stariji dječak je Gergely Bursoly (Gabčikovo, Slovačka). Najuspješnijim domaćim hrvačem proglašen je Filip Verčević.

Trofej „Inducta ++” za najatraktivnijeg hrvača turnira pripao je Nikoli  Horvatu iz Podravke.

Bicikl, nagradu jednog od sponzora kluba, dobio je također Nikola Horvat (prvo mjesto u kategoriji do 69 kilograma). Ovu nagradu već tradicionalno osvaja onaj hrvač koji je osvojio najbolji plasman, ali u konkurenciju ne ulaze „domaći” hrvači koji su ga već jednom osvojili.

EKIPNI PLASMAN KLUBOVA (ST. DJEČACI+ ML. DJEČACI + DJEVOJČICE)

1. METALAC, ZAGREB    – 64 BODA

2. PODRAVKA, KOPRIVNICA – 50,5 BODA

3. VINDIJA, VARAŽDIN – 46 BODA

NAJUSPJEŠNIJI DOMAĆI HRVAČ: FILIP VERČEVIĆ

NAJUSPJEŠNIJI MLAĐI DJEČAK: JARAFAS ANDRAS (KAPOSVAR – MAĐARSKA)

NAJUSPJEŠNNIJI STARIJI DJEČAK: BURSOLY GERGELY (GABČIKOVO – SLOVAČKA)

TROFEJ INDUCTA ++ (trofej za najatraktivnijeg hrvača turnira): NIKOLA HORVAT (PODRAVKA)

PODRAVKA: UKUPNO OSAM ODLIČJA

ZLATA – 3

1. FILIP VERČEVIĆ (ML. DJEČACI – 33 KG)

1. NIKOLA HORVAT (ST. DJEČACI – 59 KG)

1. IVAN ŠPERNJAK (ST. DJEČACI – 100 KG)

SREBRA – 2

2. SRĐAN OSTOIĆ (ML. DJEČACI-90 KG)

2. STEFAN OSTOIČ (ST. DJEČACI-90 KG)

BRONCA – 3

3. LUKA ZOBEC (MK. DJEČACI-36KG.)

3. LUKA ERAK (ML. DJEČACI-65 KG)

3. VALENTINA BELUŠIĆ (DJEVOJČICE  -52 KG)

UKUPNO

MLAĐI DJEČACI – 12 TEŽINSKIH KATEGORIJA

STARIJI DJEČACI – 9 TEŽINSKIH KATEGORIJA

MLAĐI DJEČACI (2000.-2003.) – HRVANJE GRČKO-RIMSKIM NAČINOM

28 kg

1 RADOŠEVIĆ Frane GOSPIĆ 7.0

2 SZAKCSI Rajmund Istvan DEL-ZSELIC 5.0

3 ČABULA Bruno KLINČA SELA 3.5

3 MINAUF Antonio SLATINA 3.5

5 SINANOVIĆ Karlo ZADAR 1.5

5 BIŠČAN Fran SLATINA 1.5

30 kg

1 BOUŠKA Lukaš KLADNO 7.0

2 KOMES Luka VINDIJA 5.0

3 FUČEK Vuković PICOK 3.5

4 LEVAK Karlo PICOK 3.5

5 MALUNEC Josip METALAC 1.5

33 kg

1 VERČEVIĆ Filip PODRAVKA 7.0

2 AGH Attila GABČIKOVO 5.0

3 SZEILER Matyas ŠAMORIN 3.5

3 FILIPOVIĆ Jurica SLATINA 3.5

5 PICER Filip PODRAVKA 1.5

5 JELAŠ Antonio GAVRILOVIĆ 1.5

36 kg

1 PRIHISTAL Luka BISTRA 7.0

2 FATH Henrik KAPOSVAR 5.0

3 RABIĆ Kristijan SLATINA 3.5

3 ZOBEC Luka PODRAVKA 3.5

5 GOMBOC Nejc MURSKA SOBOTA 1.5

5 SABLJIĆ Karlo SESVETE 1.5

40 kg

1 MALOBABIĆ Luka SISAK 7.0

2 GALOVIĆ Mihael SESVETE 5.0

3 LEBL Vitek KLADNO 3.5

3 KUKIĆ Mate ZAGREB 3.5

5 SELIMOVIĆ Matija BISTRA 1.5

5 MATIJEVIĆ David SLATINA 1.5

44 kg

1 JARFAS Andras KAPOSVAR 7.0

2 PAČUTA Gadžimurad KLADNO 5.0

3 HASANOVIĆ Sanel SARAJEVO 3.5

3 MANDIĆ Matej METALAC 3.5

5 SZEIF Lukaš GABČIKOVO 1.5

5 MINKOVIĆ Marko BISTRA 1.5

49 kg

1 KODRIĆ Karlo SISAK 7.0

2 MEĐIMOREC Bruno SESVETE 5.0

3 BLAŠKOVIĆ Josip HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3.5

3 HOLOCSI Bence SAMORIN 3.5

5 SVALINA Dario PODRAVKA 1.5

5 ŠENDULOVIĆ Franjo SESVETE 1.5

54 kg

1 SADIKAJ Agron SARAJEVO 7.0

2. BREZOVIĆ Ivan BISTRA 5.0

3 PUHALO Mateo PICOK 3.5

3 HADER Tomislav ZAGREB 3.5

5 ŠTURLIĆ Zvonimir HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1.5

5 FLORJANIĆ Ivica VINDIJA 1.5

59 kg

1 OČKO Robert METALAC 7.0

2 ŠTAVLIĆ Tomi ZAGREB 5.0

3 KRYEZIU Bernard METALAC 3.5

3 BRKAN Ilija METALAC 3.5

5 ŠIMUNIĆ Stjepan PODRAVKA 1.5

5 KUCELJ Lovro PICOK 1.5

65 kg

1 KECSEKEMETI Zoltan DEL-ZSELIC 7.0

2 MEŠTRIĆ Leon VINDIJA 5.0

3 BLAŽI Fabijan VINDIJA 3.5

3 ERAK Luka PODRAVKA 3.5

5 AGIĆ Vanja HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1.5

75 kg

1 ĐURĐEVIĆ Andrija ZAGREB 7.0

2 PUČEK Matija METALAC 5.0

3 GRLIĆ Bariša Baćo ZAGREB 3.5

4 KEČANOVIĆ Leo METALAC 3.5

90 kg

1 PLAVY Zoltan ŠAMORIN 7.0

2 OSTOJIĆ Srđan PODRAVKA 5.0

3 PEZELJ Pave GOSPIĆ 3.5

3 SOKOLIĆ Josip GOSPIĆ 3.5

5 ŽIVKO Tomislav SLATINA 1.5

5 MARKOV Luka METALAC 1.5

STARIJI DJEČACI (1998.-1999) – HRVANJE GRČKO-RIMSKIM NAČINOM

38 kg

1 KUŠIĆ Fran SESVETE 7.0

2 GRBIĆ Dino FAMI 5.0

42 kg

1 IVANČIĆ Marko SESVETE 7.0

2 OSTOJIĆ Stefan PODRAVKA 5.0

3 KRYEIZU Jozef METALAC 3.5

4 DUKMENIĆ Ivan FAMI 3.5

47 kg

1 PAVIČIĆ-29.4.98. Luka SESVETE 7.0

2 GLASNOVIĆ Josip METALAC 5.0

3 ZEČEVIĆ Stefan SISAK 3.5

3 BOGOVIĆ Nikola VINDIJA 3.5

5 ZVER Matija SLATINA 1.5

5 BIJELIĆ Mario SLATINA 1.5

53 kg

1 BURSOLY Gergely GABČIKOVO 7.0

2 ĐIGUNOVIĆ Marko VINDIJA 5.0

3 PUKLAVEC Pavel SISAK 3.5

3 ADAM Werternbach KAPOSVAR 3.5

5 IŠTVAN Tomislav PODRAVKA 1.5

5 LUKAČ Patrik PICOK 1.5

59 kg

1 HORVAT Nikola PODRAVKA 7.0

2 ZOKOVIĆ Ivan METALAC 5.0

3 ŠIMEK Marin VINDIJA 3.5

3 VIDAKOVIĆ Ivan METALAC 3.5

5 BOGDAN Daniel DEL-ZSELIC 1.5

5 FIŠTER Tin METALAC 1.5

66 kg

1 ROHALY Jozef GABČIKOVO 7.0

2 KODRIĆ Mateo SISAK 5.0

3 ZADRAVEC Aljaž MURSKA SOBOTA 3.5

3 MARJANOVIĆ Antonio GAVRILOVIĆ 3.5

5 STANIĆ Krešimir METALAC 1.5

5 BILIĆ Bartol SESVETE 1.5

73 kg

1 SIROČIĆ Jan VINDIJA 7.0

2 USKOK Leonardo METALAC 5.0

3 PAVIČIĆ Patrick KLINČA SELA 3.5

3 NAGY Krisztian ŠAMORIN 3.5

5 PAVIČIĆ-26.11.98. Luka KLINČA SELA 1.5

85 kg

1 GRETIĆ Marko ZAGREB 7.0

2 SAKAČ David VINDIJA 5.0

3 CONAR Nikola VINDIJA 3.5

4 SABADY Dominik SESVETE 3.5

5 FRKOVIĆ Marin GOSPIĆ 1.5

100 kg

1 ŠPERNJAK Ivan PODRAVKA 7.0

2 MILKOVIĆ Ante GAVRILOVIĆ 5.0

3 RUNAC Petar VINDIJA 3.5

4 PUČAR Tomislav KLINČA SELA 3.5

5 FARGO Tamas DEL-ZSELIC 1.5

DJEVOJČICE (1998.-2002.) – HRVANJE SLOBODNIM NAČINOM

34 kg

1 BRKANIĆ Ema SARAJEVO 7.0

2 ČIČKOVIĆ Laura METALAC 5.0

3 KOŠIČ Dina POLJČANE 3.5

3 DRAGAŠ Veronika GAVRILOVIĆ 3.5

5 PEJIĆ Katja PICOK 1.5

5 LESNIKA Elizabeta POLJČANE 1.5

44 kg

1 DOLLAK Tamara SEGEDIN 7.0

2 KOŠIČ Lina POLJČANE 5.0

3 KIRILENKO Ivana PICOK 3.5

3 KRETIĆ Tea GAVRILOVIĆ 3.5

5 BEGOVIĆ Erin PODRAVKA 1.5

5 JEZERČIĆ Kristina PICOK 1.5

52 kg

1 AGH Erika GABČIKOVO 7.0

2 SADIKAJ Merjen SARAJEVO 5.0

3 LOVREKOVIĆ Ela GAVRILOVIĆ 3.5

3 BELUŠIĆ Valentina PODRAVKA 3.5

5 ŠTIKS Mirta FAMI 1.5

5 TOT Tatjana PODRAVKA 1.5

63 kg

1 BERKI Mirjam DEL-ZSELIC 7.0

2 VINCEKOVIĆ Kristina METALAC 5.0

3 BREZEC Dea KLINČA SELA 3.5

3 FABIAN Anna Kanjiža 3.5

5 BREULJ Anđela ZADAR 1.5

5 PINKASOVA Alexandra KLADNO 1.5