Hrvači Podravke po treći put ekipni pobjednici Zlatnog pijetla

22:59h
0
110305-pijetao

U subotu, 5. ožujka u Sportskoj dvorani Gimnazije Frana Galovića održan je 8. Međunarodni turnir Grada Koprivnice u hrvanju grčko-rimskim načinom za dječake Zlatni pijetao 2011. Na turniru je sudjelovalo 320 hrvača iz 10 europskih zemalja, te možemo reći da je turnir po prikazanoj kvaliteti bio jedan od najjačih dosada.


Hrvački športski klub Podravka treću godinu zaredom osvojio je naslov ekipnog pobjednika turnira s osvojenih 8 medalja (2 zlatne, 4 srebrne i 2 brončane).

Zlato za Podravku osvojili su Filip Vusić u uzrastu starijh dječaka, te Mirko Šaš u uzrastu mlađih dječaka.

Srebrne medalje osvojili su Filip Frankol i Matej Loinjak u uzrastu starijih, te Filip Verčević i Stefan Ostoić u uzrastu mlađih dječaka. Srđan Ostoić u mlađim i Nikola Horvat u starijim dječacima okitili su se broncom, a ukupnoj pobjedi Podravke pridonijela su i dva peta mjesta koja su osvojili Valentino Peroković i Domagoj Džanko.

Za najuspješnijeg natjecatelja u mlađim dječacima proglašen je Karlo Kodrić iz HK Sisak, a u starijim dječacima pehar za najuspješnijeg osvojio je Adam Gergo Bodi iz Mađarske.

110305-vercevicNajbolji natjecatelj Podravke je Filip Verčević koji je osim pehara osvojio i spozorski bicikl Motobiciklista. Bicikl je već tradicionalna nagrada koju osvaja najbolji domaći natjecatelj, ali u konkurenciju ne ulaze natjecatelji koji su ga već jednom osvojili.

Po prvi puta dodijeljen je i sponzorski trofej «Inducta ++» za najatraktivnijeg natjecatelja turnira, a dobio ga je Filip Vusić iz Podravke.

Ekipno prvo mjesto osvojila je Podravka, drugo belgijski klub Essalem lutte Vanaykh, a treće Vindija iz Varaždina.

REZULTATI

Mlađi dječaci:

28 kg. 1.Luka Prihistal (Bistra), 2. Filip Verčević (Podravka), 3. Miroslav Žak (Češka)
30 kg. 1. David Borecki (Ses. Kraljevac), 2. Stefan Ostoić (Podravka), 3. Pavel Doksansky (Češka)
33 kg. 1. Magomed Dosjayev (Belgija), 2. Fran Šačić (Ses. Kraljevac), 3. Artur Pruša (Češka)
36 kg. 1. Karlo Kodrić (Sisak), 2. Idris Tabaev (Belgija), 3. Domagoj Kristić (Sesvete)
40 kg. 1. Erik Heizer (Slovačka), 2. Pavel Puklavec (Sisak), 3. Bruno Međimurec (Sesvete)
44 kg. 1. Erik Forgo (Slovačka), 2. Derviš Ljubunčić (BiH), 3. Gergo Aladics (Mađarska)
49 kg. 1. Aljaž Zadravec (Slovenija), 2. Adam Kufur (Češka), 3. Tomaž Liptai (Slovačka)
54 kg. 1. Akos Vadocz (Mađarska), 2. Karlo Petrak (Slatina), 3. Matej Molnar (Hrvatski Dragovoljac)
59 kg. 1. Matija Crnković (Sisak), 2. Pave Pezelj (Gospić), 3. Marcel Albini (Češka)
65 kg. 1. Petar Runac (Vindija), 2. Andrija Đurđević (Zagreb), 3. Vinko Smodek (Vindija)
75 kg. 1. Marton Szabados (Mađarska), 2. Domagoj Lovrečki (Metalac), 3. Srđan Ostoić (Podravka)
90 kg. 1. Mirko Šaš (Podravka)

110305-hrvanjeStariji dječaci:

32 kg. 1. Benjamin Korom (Mađarska)
35 kg. 1. Gabor Szelle (Slovačka), 2. Kevin Borka (Slovačka), 3. Islam Kurkiev (Belgija)
38 kg. 1. Zapir Yusupov (Belgija), 2. Nikola Svetina (lokomotiva), 3. Daniel Chomanic (Slovačka)
42 kg. 1. Filip Vusić (Podravka), 2. Filip Frankol (Podravka), 3. Matija Tomljenović (Zagreb)
47 kg. 1. Oliver Kajtan (Mađarska), 2. Ahmet Hurić (BiH), 3. Nikola Horvat (Podravka)
53 kg. 1. Mukhardek Kurkiev (Belgija), 2. Matej Loinjak (Podravka), 3. Domagoj Razum (Metalac)
59 kg. 1. Adam Gergo Bodi (Mađarska), 2. Ivan Huklek (Sesvete), 3. Nikola Čivić (Zrin)
66 kg. 1. Arsen Sasaki (Mađarska), 2. Eugen Purgarić (Zagreb), 3. Bence Simor (Mađarska)
73 kg. 1. Almasi Ferenc (Mađarska), 2. Filip Huklek (Sesvete), 3. Bence Hegedus (Slovačka)
85 kg. 1. Marton Horvath (Mađarska), 2. Tomislav Grbavac (Sesvete), 3.Edi Nišić (BiH)

čitam...