PRVENSTVO HRVATSKE

Hrvači Podravke se s nacionalnog natjecanja vratili s tri brončane medalje
H

Podravka je zbog ozljeda i viroza nastupila bez pet svojih hrvača čime je, ujedno, prekinuta klupska dominacija posljednje dvije godine.

Hrvački klub Podravka imao je pet predstavnika na Prvenstvu Hrvatske za uzraste mlađih dječaka rođenih 2006. i 2008. u hrvanju grčko-rimskim načinom koje se u subotu održalo u Zagrebu, u dvorani SŠD Peščenice.

Ivan Benko prošle se godine okitio naslovom prvaka Hrvatske, no ove godine natjecanje je zaključio na trećem mjestu kategorije do 40 kilograma. Upisao je četiri pobjede i jedan poraz.

Brončana medalja pripala je i Marku Špernjaku. U kategoriji do 54 kilograma ostvario je tri pobjede i jedan poraz. Još jedna brončana medalja otišla je u ruke Ivana Čordaša. U kategoriji do 65 kilograma tri je puta slavio te jednom izgubio.

Premijerni nastup na ovome natjecanju imao je Luka Šulj. Kao ulazno godište, s po dvije pobjede i poraza, stigao je do vrlo dobrog petog mjesta u kategoriji do 59 kilograma. Dio najbrojnije kategorije do 49 kilograma bio je Filip Šprem. Iako je otvorio pobjedom, u šesnaestini finala pobijedio ga je od šibenskog predstavnika koji, pak, nije došao do finala, čime je mladom Podravkašu onemogućen prolazak kroz repasaž. U konačnici mu je pripalo deseto mjesto.

Inače, Podravka je zbog ozljeda i viroza nastupila bez pet svojih hrvača čime je, ujedno, prekinuta klupska dominacija posljednje dvije godine. Ekipni naslov pripao je Sesvetskom Kraljevcu. Podravkaše su vodili treneri Saša Šprem i Vedran Blažeković.

Poruka uoči Uskrsa

Velečasni Marijan Kovačić: Žalosno je što su pisanice, čokoladni zečići, slatkiši i šunka prve asocijacije na Uskrs, postali smo zaokupljeni materijalizmom

Uskrs je najvažniji kršćanski blagdan kad vjernici slave Kristovo uskrsnuće. Oni vjeruju da je Isus trpio, umro na križu...