Petak, 29. ožujka 2024.
hrvanje - osvrt na 2016. godinu

Hrvačice i hrvači Podravke iza sebe ostavili vrlo uspješnu sezonu
H

Najuspješniji ove godine bio je Stjepan Margić koji je na veteranskom Prvenstvu svijeta u Finskoj osvojio drugo mjesto.

Iako smo već duboko zakoračili u 2017. godinu vrijedi se osvrnuti na rezultatski vrlo uspješnu 2016. godinu Hrvačkog kluba Podravka.

Naime, u 2016. godini Hrvački klub Podravka sa svojim hrvačicama i hrvačima nastupio je na ukupno 35 turnira od čega deset nastupa na Prvenstvima Hrvatske za sve uzraste, a osamnaest nastupa odnosi se na međunarodne turnire u Hrvatskoj i inozemstvu (Slovačka, Češka, Austrija, Slovenija, Mađarska) te šest nastupa koje su ostvarili hrvači nastupajući za reprezentaciju Hrvatske.

Ukupno gledajući hrvačice i hrvači kluba u 2016. godini osvojili su 143 odličja, od čega 37 zlata, 38 srebra i 68 brončanih odličja, dok su se njih dvadeset i sedmoro plasirali na peta mjesta u svojim kategorijama. Ukupno je na natjecanjima nastupilo 280 natjecatelja.

Ako rezimiramo samo međunarodne turnire, od 223 natjecatelja koji su nastupili osvojeno je ukupno 120 medalja od čega 32 zlata, 32 srebra i 56 bronci dok je njih 19 osvojilo peto mjesto.

Na Prvenstvima Hrvatske klub je vodio ukupno 58 svojih natjecatelja, a prilikom istog osvojene su 22 medalje, pet zlatnih, pet srebrnih i dvanaest brončanih. Korak do postolja, odnosno peto mjesto na Prvenstvu Hrvatske osvojilo je njih osmero.

Prvacima Hrvatske tako su postali: Ivan Lončarić (seniori), Filip Frankol (U23), Filip Verčević (stariji dječaci), Jurica Figač (početničko PRH) i Valentina Belušić u uzrastu kadetkinja.

Šest nastupa ostvareno je nastupom za reprezentaciju Hrvatske.

Za reprezentaciju Hrvatske nastupe su ostarili Ivan Lončarić u četiri navrata među kojima je bio i nastup, odnosno kvalifikacije, za OI u Riju te Valentina Belušić s kadetskom reprezentacijom Hrvatske na UWW turniru u Austriji.

Također valja spomenuti kako su uz sjajne rezultate bili uspješni i na polju organizacije jer su po trinaesti put odradili do sad najbrojniji Međunarodni turnir Grada Koprvnice Zlatni pijetao. Na istom, uz gotovo sve hrvatske klubove, nastupili su klubovi iz sedam europskih zemalja. Ukupno je na turniru bilo 418 natjecatelja iz 31 kluba.

Već sad u tijeku je završna priprema za 14. Zlatni pijetao koji će se održati 04.03.2017. godine u dvorani Gimnazije Fran Galović.

Prvi službeni nastup u 2017. godini hrvače očekuje već ovoga vikenda u Zagrebu na seniorskom  Prvenstvu Hrvatske.