9.9 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Hrvatice pale na prvoj ozbiljnijoj prepreci
H

Nakon lakih pobjeda protiv kvalitetom inferiornih reprezentacija Obale Bjelokosti i Urugvaja, Hrvatice nisu uspjele nastaviti pobjednički niz protiv Danske. Pale su hrvatske rukometašice tako na prvoj ozbiljnoj prepreci i potencijalno same sebi otežale situaciju u osmini finala.

U utakmicu su Hrvatice krenule jako dobro, a Penezić golovima i Grubišić obranama tjeraju rezultat na 4:0 prije no što su se Dankinje uspjele snaći. Zabavni gol s linije sedam metara postiže Zebić, koja loba dansku vratarku.

No, zabavi je brzo došao kraj, a Dankinje su počele igrati kako valja te su do 15. minute izjednačile, a zatim i povele. Znale su iskoristiti isključenje Tatari u devetoj minuti, a hrvatska rukometašica ionako je imala problema u napadu, zapucavši tri zicera za redom.

Isključena je u 20. minuti Larsen, no to Hrvatice ne uspijevaju iskoristiti za povratak u vodstvo. Oslabila je potom dodatno hrvatska obrana, pa su uz odlični angažman TroelsenMelgaard, kao i Jorgensen, Dankinje napravile i +4 (10:6). Do kraja poluvremena je Hrvatska tek uspjela smanjiti na 10:8, pri čemu joj nisu pomogla dva poništena gola Zebić, zbog prijestupa. Također, Jovetić je čisti zicer snažno poslala u stativu, a s takvim se učinkom u napadu nije moglo ni očekivati bolje.

U nastavku utakmice Hrvatice se muče, pogađaju pored gola i u vratnice, dok Dankinjama uspijeva put u mrežu pronaći i s igračicom manje. To se dogodilo u 49. minuti, isključena je Spellerberg, no to ne sprječava Dansku da postigne dva gola i dođe do 20:14.

Tračak nade donijela je u završnici utakmice mlada pivotkinja Ježić s dva gola, kojoj se pridružila i Penezić sa svoja dva, pa Hrvatska smanjuje na 21:18. No, bila je već 59. minuta i puno prekasno da se preokrene rezultat.

Najbolji strijelac u danskim redovima bila je Troelsen sa šest golova, dok je Pedersen na golu upisala 11 obrana. U hrvatskoj ekipi, Penezić je imala devet golova, a Ježić četiri.

Pred Hrvaticama je sada dan odmora, a zatim u četvrtak igraju utakmicu protiv Švedske. Na tom je susretu sada dodatni imperativ dobrog rezultata, ostaje nadati se da će djevojke Vladimira Canjuge dobro iskoristiti odmor i motivirano ući u duel sa Šveđankama.

DANSKA – HRVATSKA 23:19 (10:8)

Svjetsko rukometno prvenstvo, skupina D, 3. kolo

Sao Bernando, Brazil, gledatelja 500
Suci: Gatelis/Mazeika (Litva)

Danska: Toft, Melgaard 1, Thorsgaard 2, Fisker 2, Krogshede, Mortensen, Larsen, Pedersen (11 obrana), Burgaard 5, L. Jorgensen 3, Kristiansen 3(1), Troelsen 6(2), Norgaard 1, Spellerberg, S. Jorgensen

Hrvatska: Grubišić (8 obrana), Tatari 1, Jovetić, Šerić, Petković, Gaće, Pušić-Koroljević, Žderić, Horvat, Franić 2(1), Penezić 9, Jelčić (2 obrane), Lovrić, Zebić 2(1), Milanović Litre 1, Ježić 4

Sedmerci: Danska 3/4, Hrvatska 2/2
Isključenja: Danska 14 minuta, Hrvatska 10 minuta

Izvor: Sportnet, autor: Ivana Strahija

Supersport HNL

Slaven sutra gostuje kod Istre, Radeljić: Nismo se prilagođavali Hajduku, pa nećemo ni Istri

Nakon poraza od Hajduka u Koprivnici (0:1), nogometaši Slavena okreću se novom prvenstvenom kolu. Odlaze na gostovanje kod Istre,...