9.6 C

Hrvatska juniorska reprezentacija u borbi za deveto mjesto na SP u Češkoj
H

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) pobijedila je Austriju 30:21 u razigravanju za plasman od 9. do 12. mjesta na Svjetskom prvenstvu u Češkoj.

Ovom pobjedom naše su juniorke osigurale utakmicu za 9. mjesto dok će Austrija igrati za 11.

Bila je to izjednačena utakmica u prvom dijelu, igralo se gol za gol i niti jedna ekipa nije došla do veće prednosti. Naše su djevojke bolje otvorile nastavak i već početkom 2. poluvremena uspjele se odvojiti. Austrijanke, inače brončane s zadnjeg Europskog prvenstva odigranog lani u njihovoj zemlji, to nisu mogle pratiti i Hrvatska u 39. minuti ima 20:16.

Sve što je Austrija uspjela napraviti je približiti se na -2 u 45. minuti, 21:19. Potom Antonija Jukić brani kontru za -1 i otad do kraja je igrala samo jedna ekipa – Hrvatska. Austrijanke su počele griješiti u napadu i Hrvatska je već u 50. minuti imala 26:19. Preostalo je samo rutinirano privesti susret kraju što su naše djevojke i učinile za konačnih 30:21.

– Zadovoljan sam, bila je ovo naša najbolja utakmica do sad. Djevojke su odigrale dobro, unatoč činjenici da nam se danas dogodila nova ozljeda. Sutra protiv aktualnih europskih prvakinja Danske treba pokušati još jednom dati sve od sebe i turnir zaključiti pobjedom – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.

HRVATSKA U21– AUSTRIJA U21 30:21 (13:12)