14.3 C

Hrvatska lako sredila Veliku Britaniju
H

Susret Britanije protiv Hrvatske zorno je pokazao koliko je velika šteta što se domaćinima pozivnica za rukometni turnir dodijelila bez kvalifikacija. Britanke su zauzele mjesto jedne od dobrih europskih reprezentacija, a odigrale rukomet realno slabiji od onog koji se može vidjeti u Prvoj hrvatskoj ligi.

Na silu okupljena reprezentacija možda je prikupila simpatije domaćih gledatelja, ali one ljubitelja rukometa sigurno nije.

Hrvatice ne da nisu imale težak posao, nego je na kraju tih 60 minuta ispalo kao trening, i to prilično dosadni trening, u kojem je najbolja stvar upisivanje dva boda, osvajanje drugog mjesta skupine A, kao i prilika da se sve hrvatske rukometašice razigraju. Osim vratarki, sve su se upisale u strijelce, a sad im preostaje napeto čekati rasplet u skupini B kako bi doznale tko će im stajati na putu do polufinala.

U utakmicu Hrvatska ulazi bez pritiska te uz dva realizirana sedmerca Zebić ima 2:1 u četvrtoj minuti. Osam minuta kasnije na semaforu je 6:5, a onda Hrvatice konačno počinju igrati ozbiljno, nakon što su se dobro zagrijale.

U nevjerojatnoj seriji od 11 golova, koja bi bila fenomenalno postignuće da se radilo o respektabilnim protivnicama, Hrvatska do 30. minute dolazi na 17:5 te je, ako već nije, postalo jasno da iznenađenja neće biti.

Ipak, vrlo je dobra stvar što su Hrvatice imale priliku ne samo pucati, nego i vježbati obranu, o kojoj dovoljno govori da su Britanke bez pogotka bile 18 minuta. Razbranila se i Grubišić na hrvatskom golu te upisala deset obrana od 16 šuteva.

U drugom poluvremenu nastavak treninga, sada s promijenjenim kadrom na parketu s hrvatske strane, ali bez posljedica po rezultat. Izbornik Canjuga od djevojaka je u minuti odmora tražio bolji rad i gustoću u obrani, one su reagirale dobro i dodatno potopile Britanke ukradenim loptama i lakim pogocima dok su Britanke još trčale u obranu.

Na golu je dobra bila Jelčić, koja je upisala 12 obrana od 20 šuteva, a konačni je rezultat bio 37:14.

Nakon što se malo provesele, Hrvatice mogu pogledati dva preostala susreta skupine B i čekati da vide tko će završiti kao treći u toj skupini, Koreja, Norveška ili Španjolska i tko će im biti protivnik u četvrtfinalu koje se igra u utorak.

Hrvatska – Velika Britanija 37:14 (17:6)

Olimpijski rukometni turnir, skupina A, 5. kolo

Suci: Carlos Maria Marina, Dario Leonel Minore (Argentina)

Hrvatska: Grubišić (10 obrana, 2 sedmerca), Tatari 1, Jovetić 5, Šerić 5, Gaće 2, Pušić-Koroljević 1, Horvat 3, Franić 3, Penezić 2, Jelčić (12 obrana, 1 sedmerac), Lovrić 2, Zebić 4, Milanović-Litre 4, Bašić 5
Izbornik: Vladimir Canjuga

Velika Britanija: Hargreaves (2 obrane), Lam-Moores 1, Van der Weel 1, Heglund 2, McCafferty 1, Jukes 2, Goodwin, Fairbrother 3, Byl, Leuthold, Palies 2, Fudge, Mayes (6 obrana), Gerbron 2
Izbornik: Jasper Holmris

SEDMERCI: Hrvatska 3/3, Velika Britanija 2/5

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Velika Britanija 8 minuta