9.3 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Hrvatska na EP rukometašica: Slaba igra i poraz od Ruskinja
H

101209-penezic-mHrvatska ženska rukometna reprezentacija slabom igrom otišla je u poraz u 2. kolu B grupe EP rukometašica u danskom Aarhusu. Rusija je pobijedila 30:24 (16:11). Potpuno su zakazale vanjske igračice Penezić, Horvat i Franić.

A sve se moglo vidjeti i predvidjeti od samoga početka utakmice. Dojam da se reprezentativke ipak još uvijek traže, da nema tečnih akcija, potvrdio se u početku utakmice s Rusijom.

Vanjska linija se pomicala prema šestercu, gdje su Ruskinje čekale ”na šaku”: nije bilo udaraca sa 9 metara, valjda strah od Sidorove. To ”trpanje” na crtu bilo je upravo nervirajuće. Lopta je po običaju teško dolazila do krila, a kontri nije bilo. Uz to Penezić i Franić u napadu su u tri navrata dodale loptu Ruskinjama u ruke (Horvat ih je pratila statično, neaktivno), pa su takve darove ruske igračice pretvarale u čiste kontre i golove. Penezić i Horvat gađale su pokraj gola.

U obrani – slabo. Obrana 6-0 nije funkcionirala. Hrvatsku je u napadu spašavala crta (Pušić 2, Golubić 2, Milanović Litre 1, ostalo Franić 4 sa 7 m i po jedan gol Penezić i Horvat izvana), ponešto i Grubišić (u 1. poluvremenu 7 od 23), ali Rusija je vodila s najmanje tri gola razlike, na kraju poluvremena 16:11.

Grubišić, koja je inače imala solidan učinak, i na ovoj je utakmici imala problema s desnim krilom, ovoga puta s Jarčevom, ali rezultat je smanjen zahvaljujući odličnoj igri Vesne Milanović Litre i golovima Pušić, dok je Franić dodala jedan sedmerac, ali je i promašila drugi na utakmici do 40. minute. Kod osmog sedmerca zamijenila ju je, neuspješno, Penezić, pa je još dodala promašaj zicera: Penezić, Horvat i Franić nisu napravila ništa iz vana! A toliko su nahvaljene naše igračice u Europi! Ni ideje, ni mašte. Tek zablude. Osim Grubišić.

U 44. minuti Ruskinje vode 22:16, na sedmerac dolazi Pušić i – realizira, tj. postiže svoj šesti pogodak, onda i definitivno postaje prvo ime Hrvatske sedmim pogotkom do 48. minute. Kad je, inače virozna, Zebić u 56. minuti zabila gola za 25:22, pokazalo se gdje su mogućnosti kad su tri spominjane vanjske zabile četiri gola iz 20 udaraca, a i tu je statistiku Franić poboljšala tek u zadnjoj minuti. A upravo taj je podatak pokopao Hrvatsku. Ruskinje su iskorištavale greške suparnica i do kraja povećale na konačnih 30:24. Loše.

Popravni se igra u subotu sa Crnom Gorom, koja je pobijedila Island s 26:23 (14:10). Podravkina Sandra Nikčević u 23 minute postigla je 4 gola (2 u prvom, 2 u drugom) iz 5 pokušaja i imala jedno isključenje.

UTAKMICA 2. KOLA B GRUPE EUROPSKOG PRVENSTVA RUKOMETAŠICA

RUSIJA – HRVATSKA 30:24 (16:11)

AARHUS – NRGI Atletion Arena. Gledatelja: 386. Suci: Jirži Opava i Pavle Valek (obojica Češka).

RUSIJA: Sedojkina (-+0), Sidorova (14+2); Kuznjecova 5, Kočetova 6(1), Levina 4, Jarčeva 4, Makejeva 1, Davidenko 4, Vetkova 1, Žilinskajte, Koroljeva, Turey 1, Kmirova, Sen 3(2), Černoivanenko 1, Goršena. IZBORNIK: Jevgenij Trefilov.

HRVATSKA: Grubišić (14+1), Jelčić (-); Tatari 2, Golubić 2, Šerić 1, Gaće, Pušić 7, Pavić, Horvat 1, Franić 7(5), Penezić 1, Zebić 1, Milanović Litre 2, Jukopila, Havić, Ž. Čović. IZBORNIK: Vladimir Canjuga.

SEDMERCI: Rusija 4(3), Hrvatska 9(6).

ISKLJUČENJA: Rusija 12 minuta (Žilinskajte 2+2, Kuznjecova, Jarčeva, Makejeva, Davidenko po 2), Hrvatska 8 minuta (Šerić 2+2, Pušić, Horvat po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Marija Sidorova (Rusija).

Rezultati 2. kola B grupe: Island – Crna Gora 23:26, Rusija – Hrvatska 30:24.
Poredak: 1. Crna Gora 4, 2. Hrvatska 2, 3. Rusija 2, 4. Island 0.
U 3. kolu igraju: Rusija – Island, Crna Gora – Hrvatska.

Rezutati A grupe: Rumunjska – Danska 22:25, Srbija – Španjolska 23:26.
Poredak: 1. Danska 4, 2. Rumunjska 2, 3. Španjolska 2, 4. Srbija 0.
U 3. kolu igraju: Rumunjska – Srbija, Španjolska – Danska.

Rezultati C grupe: Švedska – Ukrajina 33:25, Nizozemska – Njemačka 27:30.
Poredak: 1. Švedska 4, 2. Nizozemska 2, 3. Njemačka 2, 4. Ukrajina 0.
U 3. kolu igraju: Švedska – Nizozemska, Njemačka – Ukrajina.