4.3 C
Svjetsko prvenstvo

Hrvatska reprezentacija četvrta u ribolovu bassa
H

Pobjednik prvenstva je reprezentacija domaćina Italija, drugo mjesto zauzela je Južnoafrička Republika, a treće reprezentacija Rusije.

U Italiji, na jezeru Bolsena kod Lazija, održano je XI. Svjetsko prvenstvo u ribolovu bassa.

U konkurenciji deset zemalja Hrvatska reprezentacija osvojila je odlično četvrto mjesto. Pobjednik prvenstva je reprezentacija domaćina Italija, drugo mjesto zauzela je Južnoafrička Republika, a treće reprezentacija Rusije.

Natjecanje je održano po nepovoljnom vremenu uz povremeno jak sjeverni vjetar što je jako otežavalo ribolov, a posebno plovidbu čamcima jer u disciplini ribolov bassa nema sidrenja, a pozicija se održava elektromotorom. U takvim uvjetima nekoliko ekipa je imalo problema s vodom u čamcu među kojima i naš par Vignjević / Pavlinić, dok je jedan čamac ruske reprezentacije završio na dnu jezeru.

Prvi dan natjecanja najbolji rezultat od hrvatskih ekipa ostvarila je ekipa Vignjević / Pavlinić s osvojenim trećim mjestom s ulovljenih 5,500 kilograma ribe, drugi dan natjecanja ekipa Pecigoš / Maslić
osvaja također treće mjesto s 4,790 kg ribe, a trećeg dana natjecanja svi su lovili puno slabije te je ekipa Pecigoš / Maslić osvojila 11. mjesto, a time su bili i najbolji od naših u ukupnom poretku parova na šestom mjestu na svijetu.