Hrvatska rukometna reprezentacija na krilima Marijete Vidak i Ivane Kapitanović svladala je reprezentaciju Švicarskeu prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvu. Rezultat je nakon 60 minuta glasio 32-28.

Veliki obol današnjoj pobjedi dale su upravo igračice Podravke, Vidak sa sedam pogodaka, te Kapitanović s puno izvrsnih obrana. Podravkašica Ana Debelić također je aktivno sudjelovala u pobjedi, igrajući više obranu nego napad. Marijeta Vidak ujedno je bila i najbolja strijelkinja naše reprezentacije.

Također, Snježana Petika prvi je puta vodila reprezentaciju s pozicije pomoćne trenerice. Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, napravila prednost u prvom poluvremenu, da bi se Švicarska probudila u drugom i učinila utakmicu napetijom. Ipak, nakon dva odigrana poluvremena Hrvatska je slavila četiri razlike. Za nekoliko dana Hrvatska u drugom kolu kvalifikacija gostuje u Ukrajini.