16.3 C

Hrvatska s tri pobjede osvojila ‘Trofej Srbija’
H

Hrvatske su rukometašice upisale i treću pobjedu na Srbija Trophy turniru u Beogradu i tako uspješno odradile ovaj dio priprema i dokazale kako se u ženskoj rukometnoj reprezentaciji dobro radi. Od samog početka susreta bila je očita razlika u kvaliteti u korist Hrvatske.
Odlično je funkcionirala obrana 5+1 s isturenom Nikicom Pušić i u 10. minuti Hrvatska je povela 8:1. Rumunjska izbornica Mariana Tirca uspjela je razbuditi svoje djevojke minutom odmora i prednost Hrvatske istopila se na 4 gola u 23. minuti. Valja reći i da je hrvatski izbornik Zdravko Zovko odlučio dati prigodu igračicama koje igraju nešto manje no prednost Hrvatske niti jednom nije iznosila manje od 4 gola da bi poluvrijeme završilo vodstvom naših djevojaka 17:12. Sanela Knezović skupila je ukupno 11 obrana u prvom dijelu pa je prigodu u nastavku dobila mlada Marta Žderić.
Zdravko Zovko nastavak je iskoristio kako bi isprobao razne taktičke postavke kako u obrani tako i u napadu, no pobjeda naših djevojaka niti jednom nije došla u pitanje. Prigodu su dobile sve igračice, a na kraju su najefikasnije bile Aneta Peraica, Maja Kožnjak, Lidija Horvat i Ivana Petković s po 5 golova, a Marta Žderić skupila je 8 obrana.
Hrvatska je sa sve 3 pobjede prva osvajačica “Srbia Trophya”, turnira koji je nakon 18 godina nastavio tradiciju nekad poznatog Trofeja Jugoslavija. Izborniku Zovku turnir je poslužio kako bi provjerio neke nove igračice jer u ovoj akciji nisu sudjelovale Maida Arslanagić, Miranda Tatari, Maja Zebić, Kristina Franić i Anita Gaće.
Izbornik je očekivano bio sretan nastupom na turniru:
– Čestitao bih svojim djevojkama na osvojenom turniru iako sam očekivao malo jače postave Makedonije i Rumunjske. Zadovoljan sam ovom provjerom. Što smo planirali, to smo i odradili. Provjerili smo nekoliko igračica i sigurno je da će neke od ovih djevojaka biti i na užem reprezentativnom popisu u budućim akcijama.

HRVATSKA – RUMUNJSKA “B” 34:29 (17:12)

BEOGRAD – Dvorana SC „Voždovac” Banjica. Gledatelja 300. Suci: Slobodan Višekruna, Zoran Stanojević (oba Srbija).
HRVATSKA: Sanela Knezović, Tanja Kiridžić, Aneta Peraica 5, Maja Kožnjak 5, Dijana Golubić 3, Sonja Bašić 1, Tihana Ambroš 1, Nikica Pušić, Martina Pavić 2, Marta Žderić, Lidija Horvat 5, Andrea Šerić 1, Ivana Jelčić, Andrea Penezić 3, Ivana Milić 3, Ivana Petković 5. IZBORNIK: Zdravko Zovko.
RUMUNJSKA B: Mihaela Smedescu, Viorica Subu, Oana Carstea, Constanta Branzan 2, Nicoleta Dinca 2, Dana Babeanu, Roxana Zjoldes, Patricia Vizitiu 5, Andriana Tacalie 1, Catalina Cioarec 10, Adriana Holhos 6, Alexandra Iovanescu, Emilia Dorina Carbune, Diana Drutu, Clara Vadineau 3. IZBORNICA: Mariana Tirca.
SEDMERCI: Hrvatska 3(3), Rumunjska “B” 3(2).
Penezić i Jelčić najbolje
Andreja Penezić proglašena je najboljom igračicom Serbia Trophya, a Ivana Jelčić najboljom vratarkom.

I kadetkinjama prvo mjesto

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija slavila je i u trećoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Izabranice Nevena Hrupca svladale su domaćina Nizozemsku rezultatom 29:21 i tako osvojile 1. mjesto na turniru.