7.9 C

Hrvatska u Kutini slavila protiv Francuske sa četiri gola razlike
H

Odličnom utakmicom Hrvatice su širom otvorile vrata prema Kini. Naše su reprezentativke protiv Francuskinja odigrale 27:23, a uzvrat u Lyonu kroz tjedan dana otkrit će je li to bilo dovoljno.

Na početku utakmice predani su pokloni najljepšoj sportašici Hrvatske Sandri Bošnjak, a malo je iznenađenje bilo kada u početnom sastavu nismo vidjeli Maidu Arslanagić, Sanelu Knezović i Maju Kožnjak.

Na početku je nervoza učinila svoje, Maja Zebić sa krila promašuje dva šuta, a Francuskinje postižu golove za početno vodstvo gošći 2:0. Nakon toga tri gola hrvatskih rukometašice i prvo vodstvo 3:2.

Od sedme do dvanaeste minute crna rupa naših rukometašica što Francuskinje koriste za rezultatski priključak. Pušić je zamijenila neefikasnu Zebić u 16. minuti no niti ona nije imala prilike u brzim kontrama ili golovima sa krila povećati prednost Hrvatske.

Pri kraju poluvremena naš izbornik je pokušao sa Ivanom Lovrić no niti to nam nije donijelo bolju igru i veću prednost. Slabo i nervozno poluvrijeme sa greškama u napadu i obranom koja nije mogla zaustaviti vrlo dobre Francuskinje.

Drugih trideset minuta počinje golom gošći i izjednačenjem na 12:12. Penezić i Horvat se bude i svojim golovima dovode Hrvatsku prvi put na četiri gola prednosti (17:13).

Od 43. do 52. minute pravi rukometni šou Jelčić i Penezić za veliko vodstvo Hrvatske 25:17. U tim trenucima sve je bilo onako kako samo možemo poželjeti, raspoložena Jelčić na golu a Penezić i Horvat golovima sa devet metara probijaju francusku obranu.

U zadnjih deset minuta hrvatske rukometašice nisu mogle održati razinu igre i s nekoliko grešaka našeg napada (Lovrić) gošće uspijevaju do kraja smanjiti na četiri gola minusa. Prvo ime u našoj reprezentaciji bila je Ivana Jelčić sa 20 obrana. U napadu Andrea Penzić s 11 golova. Miriam Signate postigla je osam golova za Francusku.

Po riječima francuskog izbornika Oliviera Krumbholza francuska reprezentacija je napravila dobra rezultat za uzvrat u Lyonu. Biti će teško sačuvati četiri gola prednosti ali i ne neostvarivo.

Nakon susreta za HRT su izjave dale prve dvije dame susreta, odlična Andrea Penezić te fantastična Ivana Jelčić.

Andrea Penezić: “Imale smo malo previše promašenih zicera i tehničkih pogrešaka, no dobrom obranom i činjenicom da nam je svima išao šut to smo ispravile. U posljednjih 10 minuta susreta Francuskinje su nam pokušale parirati promjenom obrane i čini se da ćemo napad morati pripremati za 4:2 u Lyonu.”

Ivana Jelčić: “Rezultat je mogao biti i bolji, malo smo pali u završnici. No, nakon što smo prvih 30 minuta bile u grču zbog važnosti utakmice, u drugom smo se razigrale kako valja.”

REKREACIJA

Na Uskrsni ponedjeljak će i biciklisti doći na svoje, priprema se jedinstvena utrka

Turistička zajednica grada Đurđevca i Turistička zajednica područja Dravski peski na uskrusni ponedjeljak organiziraju biciklijadu. Utrka starta s dvije lokacije,...