10.2 C

Hrvatska u nedjelju sa Španjolskom za odlazak na Olimpijske igre
H

Na kvalifikacijskoj utakmici za odlazaak na Olimpijske igre Hrvatska je pobijedila Argentinu 31:21 (18:10). Možda rezultat i nije važan, jer najvažnija utakmica bila je prva, koju je Hrvatska izgubila od Nizozemske, a kako su nama uvijek gotovo sve utakmice povijesne i najvažnije, tako će biti najvažnija sa Španjolskom u nedjelju. Hrvatskoj treba pobjeda za odlazak na Olimpijadu.

Međutim, na utakmici s Argentinom vidjeli smo manje nego na prosječnoj utakmici 1. HRL: loša obrana, spori napad, puno individualnih grešaka, sigurno nisu bile dobra priprema za utakmicu sa Španjolskom.

No svi se nadaju, pa nada i ostaje do nedjelje u 12,30 sati: očekuje se ipak da naše rukometašice mogu ostvariti taj san svakog sportaša i otići na Olimpijadu u London, pobijediti Španjolsku, ali u utakmici u kojoj će igrati najspremnije i u kojoj neće biti kreditiranja i eksperimentiranja: zna se koliko i što tko može.

KVALIFIKACIJSKA UTAKMICA ZA OLIMPIJSKE IGRE, TURNIR II, 2. KOLO

ARGENTINA – HRVATSKA 21:31 (10:18)

GUADALAJARA – Palacio Multiusos de Guadalajara. Gledatelja 300. Suci: Yalatima Coulibaly i Mamoudou Diabate (Obala Bjelokosti). Delegat IHF-a: Roland Bürgi (Švicarska).

ARGENTINA: Schlesinger (1+-), Kogan (6+0); Salvado 3, Sala, Haro 1, Ferrea, Decilio 3, Romero, Aimone, Mendoza 7(3), Crivelli 1, Tagliavini, Mena 3, Bianchi, Totolo 2, Belotti 1. IZBORNIK: Miguel Interllige.

HRVATSKA: Žderić (4+0), Jelčić (6+2); Tatari, Jovetić 5, Šerić 2, Gaće, Arslanagić 2, Pušić-Koroljević 5(3), Horvat 3, Franić 3(1), Penezić 3, Ježić 1, Lovrić 2, Zebić 1, Milanović Litre 4, Bašić. IZBORNIK: Vladimir Canjuga.

SEDMERCI: Argentina 5(2), Hrvatska 4(3).

ISKLJUČENJA: Argentina 2 minute (Haro), Hrvatska 12 minuta (Milanović Litre 2+2, Šerić, Bašić, Gaće, Zebić po 2.

NIZOZEMSKA – ŠPANJOLSKA 24:28 (13:14)

Španjolska je pobijedila Nizozemsku boljom igrom u 2. poluvremenu. U prvom su Nizozemske dobrim dijelom imale prednost.

Nakon dva kola vodi Španjolska sa 4 boda, slijede Hrvatska i Nizozemska s po 2 te Argentina bez bodova.

Hrvatskoj je potrebna minimalna pobjeda, jer bi se tako stvorio krug tri reprezentacije. Španjolska ima u tom krugu zasad ima +4, Hrvatska -1, a Nizozemska -3. U slučaju neriješenog rezultata ili poraza Hrvatske,  na Olimpijadu bi išle Španolska i Nizozemska.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...