15.1 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Hrvatske juniorke izgubile od Francuske 35 sekundi prije kraja
H

Hrvatske juniorke u utakmici s Francuskom za plasman od 9. do 12. mjesta vodile su cijelo vrijeme utakmice, osim u zadnjih 35 sekundi. Tada je Francuska došla u vodstvo i pobijedila s golom razlike: 30:29 (14:19).

Pad koncetracije i snage dogodio se od 42. minute, kada se Francuska približila na tri gola razlike, nakon što je Hrvatska sve karte držala u svojim rukama s 5-6 golova razlike. U poluvremenu bilo je 14:19 za naše.

U 42. minuti bilo je, dakle, 20:23 za Hrvatsku, do 52. minute 21:24, 22:25, 23:25, 23:26, 24:28, 25:28. U 57. minuti Francuska je prvi puta došla na minus jedan, tj. 28:29. Francuskinje su izjednačile u 58. minuti na 29:29, a onda se dogodilo već opisano.

Istini za volju, takav rasplet mogao se dogoditi i ranije da na golu Hrvatske nije bila izvanredna Magdalena Ečimović, apslutni broj 1 u hrvatskoj reprezentaciji, ne zanemarujući učinak reprezentativki koje su postigle golove.

Šteta, hrvatske juniorke tako su ispustile borbu za 9. mjesto s Rumunjskom. Hrvatska će sutra, 1. kolovoza u 18,30 sati igrati sa Srbijom za plasman na 11/12. mjesto, a Rumunjska i Francuska za 9/10. mjesto.

Za 7/8. mjesto igrat će Španjolska – Crna Gora, a za 5/6. mjesto igrat će Njemačka – Norveška.

Za brončanu medalju dan kasnije, u nedjelju 2. kolovoza igrat će Mađarska – Švedska, a za zlatnu Rusija – Danska.

EP JUNIORKI U ŠPANJOLSKOJ, UTAKMICA ZA PLASMAN 9-12. MJESTA

FRANCUSKA – HRVATSKA 30:29 (14:19)

VALENCIA – Pabellon Municipial El Cabanal. Gledatelja: 100. Sutkinje: Karina Christiansen i Line Hessedal Hansen (obje Danska). EHF delegatkinja: Ana Frešer (Slovenija). EHF nadzornik: Dragan Načevski (Makedonija).

FRANCUSKA: Lachat, Depuiset, Adelin; Sercien Ugolin 3, Nianh 4, Elisme 2, Takamoud 2, Dorp, Dos Reis, Sylla 1, Ikondo 2, Bouchrd 1, Kieffer, Sajka 9, Plazanet 4, Fehri 2. IZBORNIK: Pierre Taille.

HRVATSKA: Ečimović, Krmpotić; Zadravec 2, Posavec 3, Galetić, Šenvald 2, Mamić 9, Čalušić 3, Maljak, D. Kalaus 5, L. Kalaus 3, Oremović 1, Vlajsović 1, Babić, Peraica. IZBORNIK: Branko Šebek.

SEDMERCI: Francuska 4(4), Hrvatska 5(4).

ISKLJUČENJA: Francuska 8 minuta (Fehri 2+2, Kieffer i Sajka po 2), Hrvatska 8 minuta (Posavec i Šenvald 2+2).