7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Hrvatske juniorke na sedmerce izgubile od Danske i osvojile deseto mjesto na svijetu
H

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) poražena je od Danske 27:28 nakon izvođenja sedmeraca (nakon 60. minute bilo je 20:20) u susretu za 9. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Češkoj.

Tako su naše juniorke na kraju osvojile 10. mjesto iako mogu žaliti za propuštenom prilikom.

Hrvatska je vodila tokom čitavog prvog dijela i na poluvrijeme odnijela 3 gola viška, 11:8. No Dankinje bolje otvaraju nastavak, rade serijo 5-0 i preokreću na 13:11. Hrvatska ubrzo izjednačuje, a nakon 14:14 naše djevojke opet imaju 3 pogotka viška, 17:14 u 47. minuti. U 51. je +4, 19:15, ali završnica utakmice pripada Dankinjama.

U 59. minutu ulazi se s dva gola viška za Hrvatsku 20:18, Dankinje smanjuju na 20:19, a Hrvatska 30 sekundi prije kraja ima sedmerac za konačnu pobjedu. Danska golmanica i stativa zaustavljaju pokušaj Mile Toto. Dankinje to koriste, postižu gol samo 3 sekunde prije kraja za konačnih 20:20 i prigodu da kroz sedmerce dođu do konačne pobjede jer na Svjetskim prvenstvima nema produžetaka.

Nakon prve serije od 5 sedmeraca rezultat je bio 24:24 s po jednim promašajem odmah u prvim pokušajima na svakoj strani. No u drugoj su seriji Dankinje pokazale više koncentracije i na kraju slavile 28:27.

HRVATSKA U21– DANSKA U21 27:28 (20:20, 11:8)

Brno, Dvorana Vodova, gledatelja: 100
Suci: Peter Horvath i Balasz Marton (Mađarska)

HRVATSKA: Jukić 9 obr, Razum, Kapitanović, Dežić 1, Čović 1, Krsnik 4, Vukojević 2, Jakara, Toto 8, Debelić 3, Dragišić 4, Žuliček 2, Ježić, Vidak 3
izbornik: Nenad Šoštarić

DANSKA: Greve, Biltoft 2, Poulsen 4, Heindahl 3, Andersen 1, Nielsen 5, La Cour 3, Hansen, Kristensen, Juncker, Morgensen 3, Woller F. 4, Johansen 3, Woller C., Bjerregaard, Fangel
izbornik: Heine Eriksen

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8′ (Ježić 2+2+2, Debelić), Danska –

Kao vjetar

NEVJEROJATNO Divljaci jurili kroz našu općinu, jedan nagazio 169 na sat, ni drugi nije puno zaostajao!

Velika jurnjava kroz Pitomaču zadala je glavobolju policiji tijekom jučerašnjeg dana. Kako navode, pet minuta iza ponoći radar je "uhvatio"...