14.1 C

Hrvatske juniorke nesretno izgubile od Norveške na startu Svjetskog prvenstva
H

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) porazom je započela nastup na Svjetskom prvenstvu u Češkoj. U susretu 1. kola Skupine D naše su djevojke poražene od Norveške s minimalnih 21:22.

Bila je to izjednačena utakmica, na poluvremenu je bilo 13:13, a do prve prednosti od dva gola naše su djevojke došle u 47. minuti, 18:16. 5 minuta nakon toga imale su 20:18 i prigodu da iz kontranapada povećaju na +3. No promašena kontra kao da je bacila urok na naše djevojke. Norvežanke u slijedećih par minuta uspijevaju potpuno preokrenuti susret.

Hrvatska je dva puta imala igračicu manje, a iz tehničkih grešaka u napadu rodile su se norveške kontre za dva laka gola koji su ih potpuno vratili u utakmicu. Spretnije Norvežanke koriste psihološku prednost, odlaze na +2 dvije minute prije kraja i naše djevojke više nisu imale snage za povratak. Slijedeći protivnik našoj reprezentaciji je Tunis.

-„Jako sam razočaran. Odigrali smo dobre 53 minute i onda sve prosuli u završnici. Bili smo strpljivi u napadu i koncentrirani u obrani, nismo im dopustili kontru i kontrolirali smo utakmicu i događanja na terenu. No pali smo u završnici, promašili kontru za +3, napravili nekoliko grešaka u napadu što su Norvežanke znale kazniti i izgubili smo praktički dobivenu utakmicu. Sutra protiv Tunisa moramo na pobjedu. ” – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.

HRVATSKA U21– NORVEŠKA U21 21:22 (13:13)

Brno, Dvorana Vodova, gledatelja: 400
Suci: Pavel Valek, Jiri Opava (Češka).

HRVATSKA: Jukić 15 obrana, Kapitanović, Razum, Dežić, Čović 2, Krsnik 2, Vukojević 3, Jakara, Toto 5, Debelić, Dragišić, Žuliček 2, Ježić 3, Vidak 2, Milić 2
izbornik: Nenad Šoštarić

NORVEŠKA: Pedersen, Tommerbakke, Lied 1, Kristiansen 1, Rasmussen 1, Hansen 7, Heiberg 3, Jarneid, Wisloff, Sando, Holta, Berg 1, Bjornsen 4, Stormoen, Merg 1, Breistol 3
izbornik: Reidar Moistad

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10′ (Krsnik 2+2+2, Čović, Milić), Norveška 2 (Lied)