8.2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Hrvatske kadetkinje svladale Mađarsku
H

Hrvatske kadetkinje nakon poraza od Rumunjki u osmini finala Svjetskog prvenstva krenule su u borbu za plasman od devetog do 16. mjesta. U prvom dvoboju susrele su se s reprezentacijom Mađarske nad kojom su slavile 23:27.

U susret su vrlo dobro ušle Hrvatice, naime, u obrani su vrlo dobro zatvarale protivnice, dok su u napadu lako realizirale pogotke stoga su nakon 15. minuta igre imale +3 (6:3). Iako su se Mađarke vratile na dva pogotka zaostatka (6:8) ubrzo su izabranice Branka Šebeka pojačale tempo i uskoro odlaze na +7 (13:6). Do odlaska na odmor Mađarska je tek uspjela smanjiti svoj zaostatak na minus četiri (10:14).

U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra Hrvatica koje u 40. minuti postavljaju rezultat 19:13 te su tu razliku uspjele zadržati sve do posljednjeg sučevog zvižduka kada je semafor pokazao 27:23.

U redovima Hrvatske najbolja je bila Sara Šenvald sa šest pogodaka, dok je njih pet imalaBernarda Čalušić. Na vratima Magdalena Ečimović sakupila je 17 obrana. Na suprotnoj strani Petra Horvath i Nikolette Kiss zabile su svaka po šest golova, dok su čuvarice mreže Mistina-Gersco obranile 13 lopti.

Drugi susret razigravanja za plasman od devetog do 16. mjesta kadetkinje čeka već sutra gdje će od 17.45 zaigrati s boljim iz susreta Norveška – Argentina.