5.4 C

Hrvatske rukometašice pregazile Srbiju usred Beograda
H

U drugom susretu turnira u Srbiji naše su rukometašice bile bolje i od srpskih reprezentativki i to rezultatom 35:25. Izbornik Zovko susret je otvorio s najjačom postavom igračica koje je doveo u Beograd: Knezović, Pušić, Penezić, Lovrić, Horvat, Golubić i Ambroš. Početak susreta protekao je u igri gol za gol. Srpkinje su u dva navrata imale po dva pogotka prednosti, no naše djevojke brzo su poravnavale ne dopuštajući protivnicama da dođu do veće prednosti.
Hrvatska je preuzela kontrolu igre u posljednjih 10 minuta prvog dijela kada je Srbiju u igri držala odlična vratarka Katarina Tomašević skupivši čak 13 obrana do kraja poluvremena. Prvi dio završio je s izjednačenih 15:15. Hrvatska odmah početkom drugog dijela odlazi na 3 gola prednosti zahvaljujući odličnoj vratarki Ivani Jelčić koja je zaustavila nekoliko teških šuteva.
Napad je dobro funkcionirao i u 45. minuti golom Andreje Šerić Hrvatska vodi 25:20. Srbijanke nisu našle načina kako se vratiti u igru, čak štoviše njihova se igra potpuno raspala i Hrvatska je u 55. minuti došla do velikih +10.
Na kraju uvjerljiva pobjeda Hrvatske 35:25 koja je ujedno značila i osvajanje turnira budući da su u drugom susretu Rumunjke i Makedonke odigrale 29:29. Kod Hrvatske najviše golova (7) postigla je Andrea Penezić dok je odlična Ivana Jelčić skupila 11 obrana. Treba pohvaliti i odličnu igru u obrani naših djevojaka u drugom dijelu.
Izbornik Zdravko Zovko bio je zadovoljan pobjedom:
– Sretan sam jer je utakmica bila korektna, zahvaljujem publici na fer navijanju. Prvi dio imali smo problema jer je srpska vratarka branila odlično. No u drugom dijelu digli smo ritam i protivnice to nisu mogle pratiti. Igra iz drugog dijela svakako nam mora biti pokazatelj kako treba igrati u kvalifikacijama protiv Francuske.
Hrvatska se u nedjelju u posljednjem susretu turnira sastaje s B reprezentacijom Rumunjske.
HRVATSKA – SRBIJA 35:25 (15:15)
BEOGRAD – Dvorana SC „Voždovac” Banjica. Gledatelja 1500. Sutkinje: Branka Marić i Zorica Mašić (obje Srbija).
HRVATSKA: Sanela Knezović, Tanja Kiridžić, Aneta Peraica 2, Maja Kožnjak 1, Dijana Golubić 5, Sonja Bašić 1, Tihana Ambroš 1, Nikica Pušić 5, Martina Pavić, Marta Žderić, Lidija Horvat 2, Andrea Šerić 2, Ivana Jelčić, Andrea Penezić 7, Ivana Lovrić 6, Ivana Milić, Ivana Petković 3. IZBORNIK: Zdravko Zovko.
SRBIJA: Dragica Tatalović, Katarina Krpež, Jelena Popović, Slavica Koperec 2, Jovana Bartošić 2, Andrea Lekić 3, Dijana Števin, Marina Dmitrović 7, Sanja Damnjanović 3, Slađana Đerić, Verica Nikolić, Katarina Tomašević, Sanja Rajović 4, Danijela Matić, Dragana Cvijić 2, Aleksandra Đorđević 1, Jelena Trifunović 1, Biljana Filipović. IZBORNIK: Dragan Markov.
SEDMERCI: Hrvatska 4(3), Srbija 8(4).
ISKLJUČENJA: Hrvatska 3 (Golubić, Pušić 2×2), Srbija 5 (Popović, Damnjanović, Rajović, Števin, Trifunović)

Kadetkinje na Europskom prvenstvu !

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija slavila je i u 2. susretu u nizozemskom Zoetermeeru. Izabranice Nevena Hrupca svladale su vršnjakinje iz Bjelorusije 46:27 i plasirale se na Europsko prvenstvo. Današnji susret protiv domaćina Nizozemske bit se samo za prestiž.