7.9 C

Hrvatske rukometašice izgubile prvu pripremnu utakmicu od Španjolske
H

Hrvatska ženska reprezentacija poražena je u prvoj prijateljskoj utakmici od Španjolske 27:29. Hrvatska je bila bolja u prvom dijelu, a stala u drugom što su aktualne svjetske brončane Španjolke znale iskoristiti.

Hrvatska je počela u najjačem sastavu s Ivanom Jelčić na golu, Mirandom Tatari, Kristinom Elez i Andrejom Penezić na bekovskim pozicijama te Majom Zebić na lijevom i Anitom Gaće na desnom krilu dok su se Andrea Šerić i Vesna MIlanović –Litre izmjenjivale na pivotu, ovisno jesmo li bili u obrani ili napadu.

Do prve prednosti dolazi Hrvatska, u 12. minuti je 7:4, Španjolke u 15. izjednačuju na 7:7 da bi Hrvatska s 4 uzastopna gola u 19. minuti imala 11:7. Španjolski izbornik bio je prisiljen pozvati minutu predaha, nakon koje Hrvatska ne koristi igračicu više da bi još povećala prednost, u 24. minuti je 14:9 golom Lidije Horvat koja je ušla umjesto Kristine Elez.

No Španjolke mijenjaju vratarku, ulazi Mihaela Ciobanu i do poluvremena u 5 minuta brani isto toliko lopti pa su gošće uspjele smanjiti na 16:14, rezultat kojim se otišlo na odmor. Izbornik Canjuga i drugo je poluvrijeme započeo s istom, najjačom postavom budući da je najavio da mu je ovaj susret rezultatski bitan dok će u onom drugom u četvrtak prigodu dobiti sve igračice.

No 2. su poluvrijeme bolje otvorile Španjolke i s tri uzastopna gola u 33. minuti došle do prvog vodstva na utakmici, 16:17. Hrvatska je u prvih nekoliko minuta drugog dijela stala u napadačkom dijelu igre, par uzastopnih pogrešaka omogućilo je Španjolkama nekoliko lakih golova iz kontranapada. U 40. minuti bilo je 21:21, u igri nas je držala precizna Maja Zebić koju su odlično proigravale Tatari i Penezić. Canjuga je promijenio krila, ušle su Nikica Pušić-Koroljević i Dijana Jovetić, međutim Španjolke dolaze prvi put na 2 gola prednosti, 21:23.

Nije više štimalo u obrani i Canjuga je u 44. minuti pozvao minutu odmora. Ušle su Jelena Grubišić, Sonja Bašić i Maida Arslanagić no Hrvatska u tom razdoblju nikako nije mogla uhvatiti rezultatski priključak. Upravo suprotno, Španjolska je uspjela povećati prednost na +4 u 53. minuti, 23:27, a Maida Arslanagić svojim je golom prekinula 5-minutni post Hrvatske za 24:27.

Treba pohvaliti i odličnu španjolsku golmanicu Silviu Navarro koja je u tom razdoblju zaključala svoj gol. Do kraja susreta, Hrvatska je uspjela samo ublažiti poraz za konačnih 27:29. Druga utakmica istih protivnica igra se u četvrtak, 19. srpnja u 19:00 sati također u Novigradu.

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 27:29 (16:14)

Novigrad, Gradska dvorana, gledatelja 500.
Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (Hrvatska)

HRVATSKA: Grubišić 1 (0+1), Jelčić 8 (8+0), Žderić, Tatari 2, Jovetić 2, Šerić 2, Gaće 1, Arslanagić 1, Pušić – Koroljević, Horvat 1, Elez 2(1), Penezić 6(2), Zebić 8(2), Milanović-Litre 2, Čović, Bašić
izbornik: Vladimir Canjuga

ŠPANJOLSKA: Gonzales 3 (2+1), Navarro 6 (6+0), Ciobanu 5 (5+0), Barno, Berenguer 2 (2), Alberto 1, Bea. Fernandez 2, Cuadrado 4, Mangue 1, Aguilar 5 (2), Navarro, Alonso 5, Chavez, Pinedo 3, Beg. Fernandez 3, Amoros 1, Elorza 2
izbornik: Jorge Duenas

sedmerci: Hrvatska 6 (5), Španjolska 5(4).
isključenja: Hrvatska 8′ (Šerić, Elez, Penezić, Bašić), Španjolska 2′ (Amoros).