6.8 C

Hrvatske rukometašice nakon Makedonije svladale i Srbiju
H

Žal za Svjetskim prvenstvom ostaje još veći nakon nove pobjede Hrvatske na Trofeju Srbije. U Vrnjačkoj Banju su nakon Makedonije svladale i pomalo favoriziranu Srbiju. Fantastična igra Hrvatske u prvom poluvremenu donijela je veliku prednost koji Srpkinje nisu uspjele sustići u nastavku.

Hrvatska reprezentacija pobjedom protiv Srbije osvojila je Trofej Srbije u Vrnjačkoj Banji. Iako im u nedjelju još preostaje utakmica s Angolom, Hrvatice će biti prve jer su bile bolje od domaćina Srbije. Za vjerovati je da će slaviti u nedjelju protiv Angole koja je u potpunosti promijenila, odnosno pomladila svoju ekipu.

Odlično su u utakmicu ušle izabranice Vladimira Canjuge. Povele su s 1:3 i iskorištavale su lošu obranu Srbije. No, zbile su svoje redove igračice Saše Boškovića, pa su u 12. minuti došle na samo pogodak zaostatka. Tada se na vratima Hrvatske razbranila Marta Žderić, a nakon 17. minute i rezultata 8:9, prednost Hrvatske počela je rasti.

U posljednjih 13 minuta Srbija je uspjela zabiti samo tri pogotka, dok je Hrvatska neumoljivo pogađala mrežu Srbije. Do kraja prvog poluvremena prednost Hrvatske narasla je na velikih sedam razlike, a Srbija koja će za šest dana otvoriti Svjetsko prvenstvo nije izgledala dobro na terenu.

” Odigrali smo svjetsko poluvrijeme, kao u kvalifikacijama u Francuskoj, ali nažalost nismo uspjeli to ponoviti u uzvratu i neće nas biti na prvenstvu. Srbija je umorna i sprema se za prvenstvo, mi smo odigrali dosta na svježinu. Mislim da smo odigrali fenomenalnu obranu 5-1. Želim Srbiji da osvoji medalju, a dogodine u Hrvatskoj da je osvojimo mi”, rekao je izbornikVladimir Canjuga na konferenciji za medije poslije utakmice.

U nastavak su bolje krenule reprezentativke Srbije pa su nakon devet minuta igre došle na samo pogodak zaostatka (21:22). Hrvatska se na krilima Ivane Lovrić ponovo vratila na „kolosijek” i povela je s 22:26. Nakon time-outa koji je pozvao Bošković, Srbija je postigla tri uzastopna pogotka i ponovo došla na samo pogodak zaostatka.

Situaciju su za Hrvatsku zakomplicirali crveni kartoniIvane Lovrić (tri isključenja) i Lidije Horvat, pa se mogla pretpostaviti neizvjesna završnica. Srbija je do prvog izjednačenja u susretu došla u 54. minuti (27:27). Pogoci su teško padali, pa je tri minute prije kraja na semaforu stajalo 28:28. No, Ivana Milošević koja je dobila isključenje dala je „vjetar u leđa” Hrvatskoj koja je prednost igrača više odlično iskoristila i povela 28:30.

Imale su Hrvatice napad i za svoj 31. gol, no nisu ga uspjele realizirati. Reprezentativke Srbije do kraja su uspjele postići još jedan pogodak i time ublažiti svoj poraz.

Žderić je na vratima Hrvatske skupila 12 obrana, a još četiri dodala je Ivana Jelčić. U igri se istakla Andrea Penezić koja je postigla devet pogodaka. Slijedi ju Maja Zebić koja je dodala svojih pet od čega dva iz sedmerca. Sanja Damnjanović je za Srbiju postigla osam pogodaka, ali čak sedam ih je dala s linije sedam metara. Uz nju valja još spomenuti i Mariju Lojpur koja je zabila pet pogodaka.

Nakon ovakve odlične igre u dvije utakmice, ostaje samo žal što Hrvatsku nećemo gledati na smotri najboljih svjetskih rukometašica koja počinje 6. prosinca u Srbiji. Hrvatice u Vrnjačkoj Banji očekuje još jedna utakmica protiv Angole.

Srbija – Hrvatska 29:30 (11:18)

Vrnjačka Banja – SD Vlade Divac. Gledatelja 1.000.

Suci: Mosorinski i Pandžić (oba Srbija)

Srbija: Risović, Tomašević, Kačarević; Krpež 1, Popović, Trifunović, Lekić 1, Živković, Damnjanović 8 (7), Erić 1, Rajović 1, Pop-Lazić, Ognjenović 1, Filipović 1, Nišavić 2, Milošević 1, Stoiljković 2, Lisčević 1, Cvijić 2, Lojpur 5, Dmitrović 2.
Izbornik: Saša Bošković

Hrvatska: Žderić (12 obrana), Jelčić (4), Golubić; Zebić 5 (2), Grubišić 2, Gaće 3, Janković 1, Ježić 3, V. Milanović Litre 2, Franković, Penezić 9, Havić, Elez 1, Gugić, Horvat 1, Lovrić 3, Oštarjaš.
Izbornik: Vladimir Canjuga

Sedmerci: Srbija 7 (7), Hrvatska 3 (2)

Isključenja: Srbija 4 minute, Hrvatska 8 minuta

Crveni karton: Ivana Lovrić i Lidija Horvat