19 C

Hrvatske rukometašice slavljem nad Srbijom osvojile Croatia Cup
H

Croatia Cup, koji se već tradicionalno odigrava u Umagu, zatvoren je susretom Hrvatske i Srbije. Izabranice Vladimira Canjuge odlično su otvorile susret, odvojile se od protivnica te su do kraja susreta uspjele sačuvati prednost koje im je osiguralo osvajanje Croatia Cupa.

U prvi napad krenule su Maja Sokač, Andrea Penezić, Miranda Tatari, Žana Marić, Anita Gaće i Vesna Milanović-Litre, dok se među vratnicama smjestila Marta Žderić. Hrvatska odlično otvara susret, naime, prvi pogodak odmah realizira Tatari, dok na suprotnoj strani terena Žderić dobro čita napad Srbije te pomaže hrvatskom napadu da preko Tatari, Maje Sokač i Kristine Elez odvede Hrvatsku na 5:0. Prvi pogodak za Srbiju postiže Jelena Trifunović u sedmoj minutu susreta, a dvije minute kasnije Dragana Cvijić postiže gol za 2:6.

Hrvatska je izgledala koncentrirano u napadu, lako je realizirala pogotke te je vodstvo iz minute u minutu povećala. Tako je Elez u 24. minuti ostavila Srpkinje na minus devet (6:15). Srbija je teško lovila ritam, no potom se probudila Biljana Bandelier i po odlasku na odmor smanjila zaostatak ekipe na 12:17.

Drugo poluvrijeme otvoreno je 2-0 serijom Srbije za 14:17, a nekoliko grešaka Hrvatske omogućile su protivnicama da u 40. minuti preko Cvijić stignu na samo pogodak zaostatka (18:19). Pozvao je tada Canjuga minutu predaha koja je očito dobro došla igračicama, naime, po povratku u napad Milanović-Litre, Penezić i Aneta Benko odvode Hrvatsku na +3 (22:19). U posljednjih pet minuta Hrvatska je ušla s +5 (29:24) nakon što još jednom biva sigurna Tatari. Nisu dale hrvatske seniorke Srbiji da se nanovo približi te su po isteku 60. minute slavile 31:26.

Hrvatsku je do pobjede vodila Miranda Tatari s osam pogodaka, dok je vratarski tandem Žderić-Grubišić sakupio 18 obrana. U redovima Srbije istaknula se Sanja Damnjanović s osam zgoditaka, a vratarka Jovana Ristović zaustavila je devet lopti.

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...