6.8 C

Hrvatski derbi u Regionalnoj ligi Podravki Vegeti
H

Podravka Vegeta u 8. kolu Regionalne lige svladala je zagrebačku Lokomotivu s 34:29 (15:13) u utakmici za koju Lokomotiva zaslužuje sve čestitke za borbenost, dok je Podravka Vegeta, izgleda, odigrala toliko koliko joj je bilo dovoljno za pobjedu.

Do 8-8 uglavnom je Lokomotiva vodila, a nakon 10:8 za Podravku Vegetu u 25. minuti poluvrijeme je ipak završilo d 15:13 za domaće. Lokomotiva je igrala poletno i iako je bilo dosta grešaka, ipak je to bila igra s više žara nego kod usporenih Podravkašica. Ni u 2. poluvremenu Podravka se nije ”probudila”, u 36. minuti Lokomotiva je vodila sa 16:18, pa onda 17:19, a Podravka nikako nije uspjela povezati igru, da ne pričamo o obrani. U 40. minuti Zebić je izjednačila na 19:19, Šerić povela 20:19, a Tatari postavila 21:19. Nije to bio rukomet za uživanje, ali Lokomotiva je ”nabila” dinamičnost, pa tko voli puno golova, mogao ih je vidjeti.

Pri kraju susreta sve je došlo na svoje mjesto, Podravka Vegeta imala je više snage. Piršl na golu, Peraica, Pušić i V. Milanović-Litre bila su prva imena Lokomotive. Jelčić, Penezić i Zebić, uz asistenciju Petković, Pasičnik i ostalih napravile su ipak dovoljnu razliku za pobjedu od 34:29.

8. KOLO REGIONALNE LIGE

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 34:29 (15:13)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 200. Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (obojica Hrvatska); delegat WRHL-a: Vladimir Sokol (Hrvatska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (0+2), Jelčić (15+1), Kapitanović (-); Čović, Vukojević, Kožnjak 3, Pongrac 1, Vidak, Petković 5, Zebić 5, Gvoić, Poljak 1, Šerić 4, Pasičnik 2, Tatari 3, Penezić 10(2). TRENER : Zdravko Zovko.

LOKOMOTIVA: Hajduk (-), Salopek (-), Piršl (11’1); Nikšić, Peraica 7(3), Milačić 4, Pušić 6, V. Milanović-Litre 5, Maruščec 1, Bušić 4, Matić, Vrdoljak 1, I. Milanović-Litre. TRENER: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(2), Lokomotiva 7(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Petković 2+2, Pongrac 2), Lokomotiva 4 minbute (V. Milanović-Litre i Bušić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Penezić (Podravka Vegeta.