3.8 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Koprivnički ribolovci srebrni na SP u ribolovu pastrva varalicom s obale

Od 28. kolovoza do 1. rujna u Italiji je u sklopu 3. Svjetskih ribolovnih igara održano i 9. Svjetsko prvenstvo u ribolovu pastrva varalicom s obale.

Natjecanje se odvijalo u dva dana na rijeci Nera u mjestu Cerreto di Spoleto. Hrvatska reprezentacija u čijem su sastavu nastupila i dva Koprivničanca, Jurjević Zdravko i Hrvoje Kuzmić, osvojila je odlično drugo mjesto u konkurenciji 16 reprezentacija.

Zaostali su tek za domaćinom Italijom koja je osvojila titulu prvaka, dok je treće mjesto zauzela ekipa Slovačke.

Koliko je ovo velik rezultat za hrvatski ribolov govori i činjenica da je ovo jedina ekipna medalja Hrvatske u slatkovodnom ribolovu na 3. Svjetskim ribolovnim igrama u slatkovodnoj konkurenciji. No, isto tako, ovo odličje nije bilo nimalo neočekivano jer se Hrvatska spin reprezentacija u tri godine čak dva puta popela na postolje.

U pojedinačnoj konkurenciji Hrvoje Kuzmić je nakon dva dana zauzeo je odlično 11. mjesto sa ulovljene 72 pastrve, a Zdravko Jurjević nastupio je kao zamjena drugi dan te nije mogao ostvariti značajniji pojedinačni plasman.

Za Hrvatsku reprezentaciju nastupili su osim Jurjevića i Kuzmića još i Mario Matijašić iz Ogulina (5. mjesto pojedinačno), Mijo Boras iz Zagreba (9. mjesto), Jasmin Subašić iz Siska (lovio samo prvi dan), a na natjecanju su bili treneri Marko Ivanković iz Zagreba, Danijel Kraljić iz Malog Bukovca i menadžer reprezentacije Željko Kuk iz Zagreba.