11.5 C

Hrvatski rukometaši uvjerljivi protiv Nizozemske
H

Hrvatski rukometni reprezentativci zaigrali su ovog četvrtka u sklopu prvog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. u dvorani Fran Galović u Koprivnici, a bolji su na samom otvaranju europskih kvalifikacija Hrvati su bolji bili od reprezentativaca Nizozemske.

U susret vrlo dobro ulazi domaćin koji predvođen vratarem Mirkom Alilovićem i njegovim odličnim reakcijama među vratnicama odlazi na sigurnih 4:2. U 11. minuti Hrvati rade seriju pogodaka i odvajaju se na sjajnih 11:4 nakon čega Luc Steins pri ulasku u završnicu prvog dijela uspijeva pronaći put do domaće mreže. Do isteka 30. minute Hrvatska sigurno čuva stečenu prednost, a priliku na terenu dobivaju gotovo svi igrači te se na predah odlazi s vodstvom 17:10.

Sigurna je Hrvatska bila i u nastavku kojeg otvara dvama pogocima svog desnog krila Ivana Čupića (19:10) nakon čega nije trebalo dugo da se po prvi puta u susretu odvoji i na deset pogodaka prednosti (26:16). Vrlo dobar je u drugome poluvremenu i Filip Ivić, koji je na golu zamijenio odličnog Mirka Alilovića. Upravo stoga Hrvatska do kraja susreta mirno privodi susret kraju, koristi sve svoje igrače osim vratara Ivana Pešića, te osigurava slavlje 35:24.

Odlični su kod Hrvatske bili Ivan Čupić i Ivan Slišković s po šest pogodaka, Mirko Alilović obranio je 15 lopti, Filip Ivić njih osam, dok se kod Nizozemske istaknuo Bobby Schagen sa šest golova, a vratari Bart Ravensbergen i Mike Tadeij sakupili su devet obrana.

Europsko prvenstvo 2016. u Poljskoj, kvalifikacije:
Hrvatska – Nizozemska 35:24 (17:10)

Festival nogometa

SLAVEN – HAJDUK U Koprivnicu stižu ‘pokisli’ Bili, Radeljić: Trudit ćemo se da Hajduk ne “ispliva” iz krize rezultata

Traju posljednje pripreme momčadi, ali i terena za subotnju utakmicu na koprivničkom Apašu. U podravski metropolu stiže splitski Hajduk,...