18.7 C

REŽISER MAJSTOR VUGA // Slaven Belupo – Cibalia 2:1 (1:1)
R

Slaven Belupo pobijedio je u 12. kolu MAXtv Prve lige Cibaliju 2:1 (1:1). Majstor nad majstorima Davor Vugrinec s dva je gola, od kojih je u zadnjim sekundama bilo remek-djelo slobodnog udarca, riješio muke i trenera i svoje suigrače i gledatelje.

Nakon što je dosudio u 5. minuti jedanaesterac za Slaven Belupo, koji će ostaviti mnogo sumnji, jer se činilo da je bio start Rugaševića na loptu, a ne na Glavicu, sudac Mlakar se u najmanju ruku – izgubio. Privh pola sata sudio je nesuvislo u korist štete za obje momčadi.

Jedanesterac je svojim 134. golom u HNL-u realizirao Davor Vugrinec.

Cibalia je imala ranu izmjenu. Zbog posljedica prekršaja Pilipovića nad Muženjakom u 12. minuti umjesto njega ušao je Terzić. Pilipović je tako, također rano, dobio opomenu, žuti karton.

Kasnimo s objavljivanjem uživo, jer Cibalia ima crne brojeve sa zagasitim crvenim dresovima, pa ti znaj tko je tko! Nikako shvatiti raspored igrača na terenu.

Kod Slavena nedostajali su Bubnjić zbog žutih kartona, a Batarelo, Purić i Rak su ozlijeđeni. Na klupi su u početku sjedili Rodić, Šaban, Brlek, Kuprešak, Geng i Maras.

Slavlje nakon pobjedničkog pogotka // Foto: Koprivnica.netKod Cibalije Koledić i Jurić su ozlijeđeni, a na klupi su bili Matković, Bartolović Jonjić, Tokić, Šimčić, Ćorić, Čulić i Terzić.

Do ove utakmice suparnici su odigrali 36 utakmica, 13 puta pobijedio je Slaven Belupo, a toliko je bilo i neriješenih rezultata, Cibalia je pobijedila 10 puta. Gol razlika je 36:28 u korist Slavena Belupa, a susret u prvom krugu u Vinkovicma završio je pobjedom gosta iz Koprivnici s 0:3.

U 23. minuti Vitaić je promašio loptu na tri metra od gola.

Nakon pola sata Slaven Belupo je i dalje bio u vodstvu od 1:0.

A onda je u 33. minuti Kokalović bio u kontaktu s Mišićem u svojem šesnaestercu. Dosljedan u svojem kriteriju Mlakar je i ovo je označio kao najstrožu kaznu, koju je Matoš pretvorio u izjednačenje, 1:1.

Cibalia je pred golom opasnija i konkretnija. Slaven Belupo kao da se boji napasti gol suparnika. Neke igrače nismo ni primijetili cijelo poluvrijeme. Mlakar je i dalje iritirao gledalište u procjeni dosuđivanja i nedosuđivanja prekršaja, zaustavljao prednost i blamirao se iz minute u minutu. Loš dan za suca u Koprivnici!

Poluvrijeme 1:1.

Drugo poluvrijeme. Sudac prekida s tragedijom, gledatelji sad to već ocjenjuju nogometnom komedijom. S pravom se čude igrači na terenu, pa šire ruke od nevjerice. No, dozvoljavamo da ljudsko oko može griješiti, pa će valjda elektronika pokazati što se događalo u spornim trenucima.

U 56. minuti slobodni udarac za Slaven Belupo sa 17 metara. Vugrinec je sjajno pucao kroz živi zid, ali je vratar Paradžiković, u prvoj ozbiljnijoj intervenciji vratara na ovoj utakmici, bacanjem u donji lijevi kut izbio loptu u korner.

U 59. minuti Delić nabacuje, a Glavica sam pred golmanom ne uspjeva ukrotiti loptu. Mlakarovo suđenje gledatelji ocjenjuju košarkaškim, cjepidlačenjem, a u nekolko navrata vraćao je igrače za dva-tri metra nazad kod bacanja auta. Točno tam’ gdje je lopta izašla. Oko sredine terena. Pomalo iritantno inzistiranje na centimetrima.

Čanađija i Vitaić // Foto: Koprivnica.netKako je napad bio nemoćan u 63. minuti trener Ferenčina neprimjetnog Bušića zamijenio je Šabanom.

U 67. minuti Mlakar je mogao vidjeti pravi jedanaesterac, da je htio. Glavicu je potkačio jedan igrač obrane, valjda Župarić, u šesnaestercu u naletu prema golu. S druge strane činjenica je da je sudac bio blizu. S vrha tribine činilo se da je ovo očitiji prekršaj u odnosu na prva dva iz kojih su se izrodili jedanaesterci.

U 74. minuti igranje ruku nekoga iz gostujuće obrane u šesanestercu. Lopta je bila upućena u pravcu gola, utvrdili smo kasnije (brojevi se zaista nisu vidjeli) pogodila je u lakat Mazalovića. Ne, nije dosuđen jedanaesterac.

U 78. minuti nakon slobodnog udarca lijepo je pobjegao Mišić, pucao s položaja izvan šesnaesterca, ali ravno u Pelina. U kontri lijepo dodavanje Vugrinca na desni bok, ali Slaven Belupo nije u snazi niti u idejama. Čudna igra. Toj čudnoj igri priključio se u 81. minuti Barić štopanjem lopte za – suparnika na 10 metara od svog gola! Spašeno je ulaskom u blok.

U napadu se događala igra koju zovemo jalovom. Jer ne donosi ploda. A Pelin je u 89. minuti spasio siguran gol, čiini se da je pucao Župarić. Slavenov golman u padu je rukom odbio loptu. To je bila najzrelija prigoda na utakmici uopće. U dvije minute produžetka slobodnu udarac s 20-ak metara za Vugrinca i – 2:1. Paradžiković je rukom odbio loptu u gol – Vugin udarac bio je prejak i previsok. Vugrinec je zabio 135-i gol! Mislite da je otracno reći: Bravo, Vuga? Ma, svaka čast! Takav se gol ne vidi često. Zbog takvog se nogometaša dolazi na utakmice.

Slaven Belupo pobijedio je s 2:1.

Na kraju ipak pljesak gledališta domaćim nogometašima. Obično se u takvim trenucima izgovara rečenica: To je nogomet.

Bome je!

UTAKMICA 12. KOLA MAXtv PRVE LIGE

SLAVEN BELUPO – CIBALIA 2:1 (1:1)

Svi gledaju u novčić // Foto: Ivo Čičin-MašanskerKOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Ivica Modrić i Krunoslav Ambrinac (obojica Zagreb). Četvrti sudac: Igor Pristovnik (Zagreb). Deleagt HNS-a: Željko Bel (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Pelin – Barić, Kokalović, Grgić, Pilipović (od 71. Maras) –  Gregurina, Čanađija (od 82. Brlek)- Glavica, Vugrinec, Delić – Bušić (od 63. Šaban). TRENER: Roy Ferenčina.

CIBALIA (4-3-2-1): Paradžiković – Župarić, Mazalović, Mitrović – Muženjak (od 12. Terzić), Matoš (od 46. Bartolović), Čulić, Pavličić, Rugašević – Vitaić – Mišić (od 85. Ćorić). TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: 1:0 Vugrinec (6′, 11 m), 1:1 Matoš (33′, 11 m), 2:1 Vugrinec (90+1).

ŽUTI KARTONI: Pilipović, Kokalović (Slaven Belupo), Mitrović, Vitaić, Bartolović, Čorić (Cibalia)

CRVENI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Davor Vugrinec (Slaven Belupo).