7.9 C

SLAVEN NA ČELU TABLICE // Slaven Belupo – Istra 1961 3:1

Slaven Belupo pobijedio je u 2. kolu MAXtv Prve lige pulsku Istru 1961 s 3:1 (2:0).

Ovo je izvještaj uživo. Kod domaćih bio je ozlijeđen samo Gregurina, ali se u subotu na treningu ozlijedio Vugrinec. Kod gostiju zbog ozljeda izvan sastava su trojica: Havojić, A. Pamić i Jelić. Uz to Anđelković je oporavljenik, pa svi ti igrači nisu konkurirali za sastav u današnjoj utakmici. Ahmad Sharbini, najnovije pojačanje Istre 1961 stavljen je među pričuve.

Prvi ozbiljniji pokušaj na utakmici bio je prodor Maras u 7. minuti po lijevoj strani. U 2. minuti utakmica je na kratko prekinuta zbog ozljede Siniše Linića. Istra 1961 ima malobrojnu, ali glasnu potporu s tribina, bubnjevi i zastave. Manje je gledatelja nego što se očekivalo: vjetar i oblaci sigurno su preplašili dio ”kibica”.

U 13. minuti snažan udarac Kokalovića preko gola.

RAK I GLAVICA U 21. I 27. MINUTI ZA 2:0

Nakon jednog pokušaja gostiju u 21. minuti kopta je ubačena s desna, pucao je Rak i pogodio gredu, ali ju je istodobno odbio i golman Prskalo, lopta je prešla liniju, a Delić je potvrdio gol kad je lopta već bila iza crte. To je naš dojam. Ima i tvrdnji da je loptu u gol smjestio Prskalo. Nemamo ”ugrađene čipove” da bismo ”vrtili” situacije, ali nije ni važno. Važno je da je Slaven Belupo u četiri službene utakmice do poluvremena zabio 15 golova!

No, dok smo sređivali dojmove Glavica je nakon krasne akcije s pet metara natrčavši zabio gol. Akcija je i počeo Glavica, nastavio Delić, loptu je dobio Šaban na lijevoj strani, vratio pred gol, a Glavica završio. Jako je dobro to izgledalo.

Delić je zaradio pljesak u 33. minuti nakon snažnog udarca s desne strane iznad suprotnog ugla Prskalova gola. U 42. Prskalo odbija Marasovo ubacivanje, Batarelo prihavaća loptu i iz daljine puca preko gola. I opet pljesak.

Odlično je pucao i Siniša Linić u 44. minuti. Slobodni udarac s nekioh 30-ak metara, međutim, završio je iznad grede Rodićeva gola. Rodić nije imao ozbiljniju intervenciju, bilo je to uglavnom nužno hvatanje lopti.

Prvo poluvrijeme završilo je sigurnim, zasluženim vodstvom Slavena Belupa 2:0. Bilo kakve priče o umoru momčadi koje igraju Europi, oduvijek smo tvrdili, samo su izgovori. Ako je momčad dobro pripremljena, ako trener pametno određuje sudjelovanje u igri, onda je dobra i raspodjela odmor-umor. Isto je i u drugim loptačkim sportovima, rukometu primjerice. Tko zna, zna.

Kiša rastjerala pričuve // Foto Ivo Čičin-MašanskerU pauzi između dva poluvremena spustio se veliki pljusak, koji je potjerao pričuvne igrače s terena, a gledatelje sabio na pokriveni dio tribine. Nebo se doslovice spuistilo na Koprivnicu, Poslije se pojavila i duga.

Duga nad stadionom // Foto Ivo Čičin-MašanskerDRUGO POLUVRIJEME

Slaven Belupo nastavio je s aktivnom igrom. u 52. minuti snažno iznad gola pucao je Rak.

U 57. minuti i Bubnjić je oprobaio udarac. Pucao je ”slobodnjak” s tridesetak metara. Iznad gola. Prvi žuti karton na utakmici ”pao” je u 59. minuti, dobio ga je Križman. Počelo je počelo: u 61. minuti ”požutio” je i Batarelo.

A onda nastavak ”golijade”. Glavica je snažno pucao, Prskalo odbio loptu, a Delić je naletio i zabio loptu u praznu mrežu za 3:0 u 62. minuti. Slaven Belupo nastavlja fantastičan niz – 16 golova na početku sezone!

U 70. minuti Nikola Rak je izveo minijaturu, riješio se suparnika i pucao sa 16 metara, no preko gola. Svejedno – pljesak.

Istra 1961 smanjila je na 3:1 golom Križmana, koji je, nakon akcije Prelčeca, pucao s lijeve strane u šesanestercu i provukao loptu između Rodića i stative. Zapravo se loptu i odbila u gol od padajućeg domaćeg golmana.

Iako je tempo splasnuo, valja reći da Istra nije posustala, pa je pridonijela da utakmica bude zanimljiva do kraja. Napadali su gosti i u 88. minuti. I poslije. No, utakmica je završila pobjedom domaćih 3:1 (2:0) i Slaven Belupo i nakon drugog kola i prije utakmice Hajduk – Split vodi na prvenstvenoj ljestvici.

UTAKMICA 2. KOLA MAXtv PRVE LIGE

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 3:1 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Krunoslav Ambrinac (Zagreb) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Četvrti sudac: Alen Gerek (Zabok). Delegat: Marijan Klepo (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Grgić, Bubnjić, Maras (od 67. Pilipović) –  Kokalović, Batarelo – Glavica (od 79. Čanađija), Rak, Delić – Šaban (od 65. Bušić). TRENER: Roy Ferenčina.

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Prskalo – Sušić, Čagalj, Stranatić, Milić – Jerković (od 77. Jugović),  Linić (od 46. Ah. Sharbini) – Prgomet, Bačelić Grgić, Ottochian (od 66. Prelčec) – Križman. TRENER: Igor Pamić.

STRIJELCI: 1:0 Rak (21.), 2:0 Glavica (27.), 3:0 Delić (62.), 3:1 Križman (76.).

ŽUTI KARTONI: Batarelo (Slaven Belupo), Križman (Istra 1961).