5.7 C

Slaven pobijedio u Zaprešiću i preuzeo vodstvo na ljestvici Prve HNL

100730-inter-mSlaven Belupo je nakon duljeg vremena pobijedio u Zaprešiću Marasovim golom u 84. minuti za konačnih 1:0. Koprivnički prvoligaš tako je s dfvije pobjede u prva dva kola preuzeo i vodstvo na prvenstvenoj ljestvici.

Vrijeme za utakmicu u Zaprešiću bilo je ugodno: 16 stupnjeva, bez kiše, ali je teren bio jako natopljen vodom. Igrači su dosta padali, s tribina je izgledalo da se radi o prekršajima, čak i težim, ali Bebek nije nasjedao.

No, voda je otežavala kontrolu lopte. Domaći igrači bili su nervozni, Slaven Belupo miran. Do 30. minute jedna dobra situacija Intera Zaprešića nakon kornera u 2. minuti, dok je Slaven Belupo dosta napadao i pucao, ali spomena vrijedne su dvije situacije.

U 25. minuti Vojnović je ubacio s desna na drugu stativu, skočio je neometan Rogulj i poslao loptu glavom pokraj druge stative. U 28. minuti Vojnović je snažno pucao s 20-ak metara, ali je Santini prigrlio loptu.

I onda je Inter malo pritisnuo i rezultat toga bila je dotad najzrelija prigoda u 33. minuti, kada je Bosec napravio krasni prodor po desnoj strani, vratio loptu u sredinu šesnaesterca, gdje Hrnčević snažno pucao, a Rodić u padu sjajno obranio. Prava prigoda!

Poluvrijeme bez golova završilo je prigodom Slavena Belupa, kada je Bušić uposlio Mujanovića na lijevoj strani šesnaesterca, ali je Santini upućenu loptu obranio.

U prvih 10 minuta 2. poluvremena nije se dogodilo ništa ozbiljnije. Malo uzbuđenje u 55. minuti kada je Santiniju ispala lopta, ali je Mujanović bio u zaleđu. Rogulj je napravio opasni prekršaj nadomak šesnaesterca u 58. minuti, Palić je snažno tukao slobodni udarac s oko 25 metara, Rodić se bacio, ali je lopta otišla pokraj lijeve stative.

U 63. minuti na ubačaj Hrnčevića s desne strane, pucao je Abialiaj glavom, Rodić je obranio. Opasan je na lijevoj strani za obranu Slavena bio Bosec. U 67. minuti iza njegove akcije domaći su imali dva ubačaja s ugla. Gola nije bilo, a niti jedne izmjene do 70. minute.

Prva izmjena bila je kod gostiju, u 74. minuti Gregurinu je zamijenio Delić. Domaći su u 76. minuti, ne baš energično, tražili jedanaesterac. Bebek je bio blizu, nije reagirao.

BUŠIĆ ISPOSLOVAO SLOBODNJAK, MARAS POGODIO ZA 1:0

U 83. minuti Bušić je nastavio svoje razdoblje pehova, u dva navrata iz blizine nije svladao Santinija. Ali Bušić je u istoj mminuti na 25 metara isposlovao slobodni udarac, a Maras ga je pretvorio u gol. Vodstvo 1:0 pet minuta prije kraja, jako je dobro za Slaven Belupo.

Trener Lončarević izmijenio je dva igrača tek u 87. minuti i zamalo da nije pogodio. Naime, Oršić je u 88. minuti promašio ”mrtvu” prigodu. U zadnjim minutama, u produžetku, Inter je silovito napadao, Rodić odoljevao, Purić zaradio drugi žuti, dakle crveni karton.

Slaven je pobijedio. To je druga pobjeda Koprivničanaca u Zaprešiću uopće. Slaven Belupo nakon dva kola ima 6 bodova, što je odličan start u prvenstvo!

PRVA HNL, 2. KOLO

INTER ZAPREŠIĆ – SLAVEN BELUPO 0:1 (0:0)

ZAPREŠIĆ – Stadion ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka), pomoćnici: Tomislav Petrović (Valpovo) i Miro Grgić (Osijek).

INTER ZAPREŠIĆ: Santini – Jančetić, Barišić, Nikolić, Jonjić – Palić (od 87. Balić), Gulić, Šarić, Hrnčević – Bosec (od 87. Oršić), Abialiaj. TRENER: Ilija Lončarević.

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić, Kokalović, Rogulj, Maras – Milardović – Gregurina (od 74. Delić), Vojnović, Poljak – Mujanović (od 81. Papa), Bušić (od 90. Labudović). TRENER: Mile Petković.

STRIJELCI: 0:1 Maras (84).

ŽUTI KARTONI: Gulić (Inter), Rogulj, Mujanović, Purić (Slaven Belupo).

CRVENI KARTONI: Purić (90 – drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Alen Maras (Slaven Belupo).

STYLE–>

U prvih 10 minuta 2. poluvremena nije se dogodilo ništa ozbiljnije. Malo uzbuđenje u 55. minuti kada je Santiniju ispala lopta, ali je Mujanović bio u zaleđu. Rogulj je napravio opasni prekršaj nadomak šesnaesterca u 58. minuti, Palić je snažno tukao slobodni udarac s oko 25 metara, Rodić se bacio, ali je lopta otišla pokraj lijeve stative. U 63. minuti  na ubačaj Hrnčevića s desne strane, pucao je Abialiaj glavom, Rodić je obranio. Opasan je na lijevoj strani za obranu Slavena bio Bosec. U 67. minuti iza njegove akcije domaći su imali dva ubačaja s ugla. Gola nije bilo, a niti jedne izmjene do 70. minute.

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...