8.5 C

Istra 1961 – Slaven Belupo 3:3 // Istra tri puta stizala vodstvo Farmaceuta
I

Istra 1961 i Slaven Belupo podijelili su bodove u 32. kolu MAXtv Prve lige. Gosti su tri puta vodili, a Istra se tri puta vraćala i na kraju uz sudačku pomoć došla do izjednačenja u posljednjoj minuti.

Farmaceuti su u Pulu stigli s jasnom namjerom da napadačkom igrom ostvare pobjedu kojom bi zadržali korak s Osijekom u teškoj borbi za opstanak. Utakmica se za goste otvorila na idealan način, već u 4. minuti na semaforu je bilo 0:1.

Delić je izborio korner iz kojeg je Filip Ozobić kratko ubacio do Glavine, ovaj mu je vratio te je Ozobić iskosa uputio loptu prema vratima, a desni branič Pavlović skrenuo ju je u mrežu i matirao svog vratara.

Radonjić je u 7. minuti tukao iskosa, ali daleko od vratiju.

U 8. minuti lijepa polukontra Slavena preko Ozobića i Vugrinca, no Delić je umjesto udarca odabrao ubacivanje i domaći su otklonili opasnost. Na drugoj strani uzvraća Kramarić, ali sa 16 metara promašuje okvir vratiju.

Istra 1961 je opasno zaprijetila u 21. minuti preko Obšivača čiji je udarac iz daljine odlično obranio Picak, a vratar Farmaceuta bio je na sceni i minutu kasnije kad je spriječio čisti pogodak nakon udarca Budicina iz blizine.

Još jedna opasna akcija domaćih u 27. minuti, Vučko je probio desni bok i uposlio Pavlovića koji je dao povratnu loptu za Radonjića. Picak je već ispao, ali je u posljednji trenutak pokušaj napadača Istre blokirao Purić.

A onda je u 30. minuti pulska momčad izjednačila. Nakon duge akcije u kojoj obrana gostiju nije uspjela izbiti loptu iz opasne zone, ona je došla do Blagojevića koji je s 18 metara lijevom nogom pogodio Picakov gornji lijevi kut za 1:1. U blok je malo zakasnio Čanađija.

Nakon prodora Ozobića u 39. minuti udarac Delića blokirala je domaća obrana, a do kraja prvog poluvremena većih prilika nije bilo. Istra je nakon primljenog pogotka odlično reagirala, preuzela inicijativu i opasno prijetila, pa su gosti na poluvremenu mogli biti zadovoljni što imaju pozitivan rezultat.

Nakon odmora prvu je priliku imala Istra, Jo je iz daljine probao prebaciti istrčalog Picaka ali je promašio vrata, a ispred Radonjića je opasnost otklonio Grgić.

U 51. minuti Slaven Belupo je ponovno došao u vodstvo. Delić je prošao po lijevoj strani i vratio za Melnjaka koji je ubacio u sredinu, a Davor Vugrinec je s pet metara glavom matirao Brkića za 1:2. Bio je to 143. pogodak varaždinskog majstora u Prvoj HNL.

Međutim, nije dugo trajalo novo vodstvo Slavena. Bilo je dovoljno da Istra zaigra malo angažiranije i opet je stigla do pogotka. Dugo su Farmaceuti petljali s izbacivanjem lopte, upuštali su se u drublinge na 20 metara, da bi do lopte stigao Obšivač koji je snažnim udarcem s 20 metara matirao Picaka za 2:2.

U 68. minuti kontru je povukao Ozobić, tukao je s 18 metara, ali se Brkić nije dao iznenaditi.

Suci su u 76. minuti označili nepostojeće zaleđe Ozobića koji je krenuo sam prema vratima Istre, a u sljedećem napadu Blagojević je opet tukao iz daljine, ali je zamalo promašio okvir vratiju.

Farmaceuti nisu odustali, nastavili su s napadima i to im se isplatilo u 78. minuti, kad su i treći put poveli. Ključnu je ulogu kod tog pogotka odigrao iskusni Vugrinec, koji je sjajnom asistencijom uposlio Dejana Glavicu, a mladi ofenzivac Slavena iz blizine je matirao Brkića za 2:3.

No, tu utakmica nije bila gotova. Međusobno povlačenje Fuštara i Radonjića sudac Bruno Marić je u 90. minuti okarakterizirao prekršajem Slavenovog stopera za jedanaesterac kojeg je Blagojević pretvorio u izjednačenje – 3:3. Vrlo, vrlo sporna odluka daruvarskog suca, pitamo se kad će netko takav jedanaesterac dosuditi za koprivničku momčad.

Nakon završetka utakmice u teren je uletio isključeni S

coria koji se želio obračunati sa sucem Marićem, ali ga je u tome spriječio Vugrinec.

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 3:3 (1:1)

MAXTV PRVA LIGA, 32. KOLO

PULA – Stadion „Aldo Drosina”. Gledatelja oko 500. Sudac: Marić (Daruvar).

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Brkić – Pavlović, Budicin, Vučko, Pilipović (od 74. Mance) – Blagojević, Obšivač – Dadić (od 61. Heister), Jo, Kramarić – Radonjić. TRENER: Igor Pamić.

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Picak – Purić, Grgić, Edson, Melnjak – Ozobić, Čanađija (od 76. Gregurina), Brlek, Delić (od 83. Fuštar) – Glavina (od 64. Glavica), Vugrinec. TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 0:1 Pavlović (4-ag), 1:1 Blagojević (30), 1:2 Vugrinec (51), 2:2 Obšivač (63), 2:3 Glavica (78), 3:3 Blagojević (90-11 m).

ŽUTI KARTONI: Edson (36), Mance (89), Fuštar (90).