5.4 C
Slabo izdanje koprivničanaca

Istra preokretom došla do zaslužena tri boda protiv Slavena, Pejić zapucao šansu za remi
I

Slaven Belupo iza sebe ima sjajna tri mjeseca 2018. godine, prvi puta u povijesti pobijedili su Hajduk na Poljudu, momčad je na petom mjestu tablice, te su dovedena konkurentna ciljana pojačanja. U prošlom kolu Slaven je svladao Rudeš kod kuće golovima Gode i Ivanovskog, a sada je slijedilo gostovanje kod Istre. Koprivničanci su bili smješteni u Peroju, mjestašcu nekoliko kilometara sjeverno od Pule, ništa im nije nedostajalo, jedino su to morali pokazati na terenu u 18 sati.

Ivković nije mogao računati na Vidovića, Arapa, Šarliju, Trebotića, Purića i Mendya, dok su Istri nedostajali Vojnović i Čuljak.

Počelo je opipavanjem pulsa obje momčadi, svjesne uloga nijedna od momčadi nije navalila visoko, već su odlučili čekati svoju priliku. Jedva takva ukazala se početkom prvog poluvremena kada je Ivanovski promašio čisti zicer. Ipak, sredinom prvog dijela Puclin je ušao u 16 metara, zavrnuo loptu, a branič Istre u klizećem startu dirao je loptu rukom i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Ivanovski, poslao je golmana Istre u jednu, a loptu u drugu stranu za vodstvo Slaven Belupa 0-1. Istra je tada preuzela više inicijative, pokušavali su iz daljine i preko desnog boka.

Goda je u jednom navratu sjajno probio lijevu stranu, dodao povratnu, a tamo je Delić pucao u blok. Pokušao je Halilović za Istru, ali prozujalo je preko gola Markovića. Igrala se 43. minuta kada je Brezovec oduzeoloptu na svojih 35 metara i sjajno uposlio Ivanovskog koji izlazi na Ivešu, te ne opet ne uspijeva zabiti Istri. Zabila je Istra u 45. minuti, ali dosuđeno je zaleđe. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom gostiju iz Koprivnice.

Vratila se Istra u igru preko Ottochiana koji je lijepo zabio iz okreta. Od 58. minute na semaforu je pisalo 1-1. Samo dvije minute kasnije Istra je sve preokrenula. Roce je primio loptu na 16 metara, malo se namještao na lijevu nogu i pogodio suprotnu malu mrežicu za vodstvo Istre 2-1. Uveo je Ivković Pejića i Rebernika te promijenio sustav igre na 4-4-2, a zatim je bljesnula kontra Istre, Jakić je pogodio stativu. Teško je živio Slaven sredinom drugog poluvremena, imala je Istra dobre prilike za dotući Koprivničance, no i Marković je nešto obranio. U 85. minuti Pejić je promašio zicer za izjednačenje. Rebernik mu je glavom prebacio loptu preko obrane Istre, ali dugokosi Slavenov napadač nije uspio svladati Ivešu za bod Koprivničanaca u Puli.

Želja, svježina i žar bili su veći kod Puljana, a to se osjetilo na terenu. Farmaceuti kao da su nestali s terena nakon što su zabili za vodstvo, a probudili su se kad su vodili. Sve se čini kao pristup – lako ćemo. Istra je zasluženo slavila. Dojam je daje Ivanovski zabio ona dva zicera u prvom poluvremenu, puno teže bi Istra okrenula utakmicu.

Farmaceute u idućem kolu čeka gostovanje u Osijeku, dok Istra putuje kod Rudeša.

ISTRA 1961: Iveša – Halilović, Jakić, Makimović, Matas, Matei, Ottochian, Pavić, Prce, Roce, Zgrablić, još su igrali Bady, Kerić, Antunović.
TRENER: Darko Raić-Sudar

SLAVEN BELUPO: Marković – Kitanovski, Musa, Katić, Goda – Puclin, Brezovec, Bouadla – Doležal, Ivanovski, Delić, još su igrali Pejić, Rebernik, Tatar.
TRENER: Tomislav Ivković