6.5 C

Uprava Slavena Belupa u nedjelju bira Frančićeva nasljednika?
U

I dalje je Slaven Belupo bez pobjede, koju navijači čekaju još od 20. listopada 2013. godine, kad je u Koprivnici pao Osijek. U subotu je Koprivnicom protutnjala Istra 1961 i uzela sva tri boda s dva pogotka bivšeg Slavenovog igrača Tomislava Havojića. Nakon ovog poraza pod veliki znak pitanja došao je i status trenera Mladena Frančića, koji je u prva tri proljetna kola ostao bez pobjede. Prema neslužbenim informacijama koje su u subotu navečer kolale koprivničkim nogometnim kuloarima, Mladen Frančić bit će smijenjen, a Upravni odbor Slavena Belupa će na sjednici u nedjelju u 10 sati raspravljati o njegovu nasljedniku. Kao i uvijek “u igri” je više trenerskih imena, neka stara i neka nova. O svemu će se više znati u nedjelju oko podneva.

Domaći su istrčali u znatno promijenjenom sastavu u odnosu na utakmicu koju su izgubili prošle nedjelje u Osijeku. Obrana je bila u potpunosti nova, u vezi je umjesto ozlijeđenog Brleka ušao Gregurina, dok su u napadu umjesto Raka i Vugrinca priliku od prve minute dobili Glavica i Novinić.

Kiša i težak teren dočekali su igrače obje momčadi, a u takvim uvjetima bolje su se snašli gosti koji su poveli već u ranoj fazi. U 5. minuti strijelac je bio Tomislav Havojić, iz blizine je s desne strane matirao Pelina. Bio je to nastavak akcije Istre po lijevoj strani koju su pokrenuli Jo i Kramarić, nastavio Havojić pokušajem glavom kojeg je obranio Pelin, da bi se nakon udarca Radonjića lopta od bloka opet odbila do ovaj put spretnijeg Havojića.

Farmaceuti su uzvratili u 9. minuti, Melnjak je ubacio, a Glavica uputio udarac glavom kojeg je vratar Lovrić lako obranio. Potom u 11. minuti Delić upošljava Glavicu koji je ostao zamalo prekratak i prilika je propala. Iz daljine je u 19. minuti pokušao i Melnjak, vratar Istre uhvatio je loptu.

Najopasnije je zaprijetio Brazilac Edson koji je u 27. minuti nakon solo-prodora tukao s ruba kaznenog prostora. Bio je to dobar udarac, ali je Lovrić opet bio na pravome mjestu.  U 32. minuti bilježimo i pokušaj Crepulje koji je poslao loptu daleko od gola.

Kako njegovi napadači nisu bili opasni, jer je obrana Puljana zaustavljala sve pokušaje kombinacija domaćih, udarac je iz daljine u 33. minuti okušao i kapetan Farmaceuta Grgić, a Lovrić je uz manje probleme uhvatio i tu loptu.

Posljednji pokušaj Slavena u prvom dijelu bio je u 41. minuti, Crepulja je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, bila je to neugodna lopta koja je pala na pet metara, ali ju je Lovrić uspio odbiti i otkloniti opasnost ispred svojih vratiju.

U 52. minuti utakmica je odlučena. Nakon ubačaja iz kuta Čagalj je tukao glavom, a Gregurina zaustavio loptu rukom. Sudac Gabrilo pokazao je na bijelu točku, s koje je mrežu zatresao Havojić i postavio 0:2.

Dobru je priliku za smanjenje rezultata u 56. minuti imao Čanađija, tukao je snažno s ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla malo pokraj lijeve vratnice.

Na drugoj strani u 58. minuti udarac je uputio Batarelo, a Pelin je dobro obranio i izbio loptu u korner.

Uveo je Frančić u 71. minuti Fuštara kojeg je ubacio u napad, ali nije bilo pomoći. Jalova inicijativa nije donijela pogodak domaćima koji su još jednom ove sezone razočarali svoje navijače.