2.9 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Istra uzela bod u Koprivnici, Slavenu poništen regularan gol
I

Slaven Belupo i Istra 1961 odigrali su neriješeno, 1:1, u susretu 4. kola MAXtv Prve lige. Goste je u vodstvo doveo Heister u 8. minuti, a izjednačio je Grgić u 28. minuti. Farmaceuti su u nastavku pogodili vratnicu i gredu, a pogodak Glavine za 2:1 poništen je zbog nepostojećega zaleđa.

Istra je lako došla do vodstva, Blagojević je u 8. minuti uposlio Heistera koji je s lijeve strane pogodio donji lijevi kut Picakovih vratiju. Ostao je to jedini udarac gostiju u okvir vratiju.

Nakon vodstva gosti su se povukli, a Slaven Belupo je imao posjed, ali ne i prilike iz igre. One su došle iz prekida, prvo je u 18. minuti Ozobić tukao iz slobodnog udarca, ali je Brkić obranio.

Slaven je izjednačio u 28. minuti, Ozobić je iz kornera ubacio na pet metara, a Grgić je glavom matirao Brkića za 1:1.

U nastavku dominacija domaćina, koja nije okrunjena pobjedničkim pogotkom, a prste su umiješali i suci.

Prvo je u 49. minuti Melnjak pogodio vratnicu, a nakon toga u 56. je Ozobić uzdrmao gredu. Glavina je nakon ubačaja Novinića u 61. minuti glavom tukao iz blizine, ali je Brkić obranio.

Glavina je u 70. minuti nakon ubačaja Melnjaka glavom zatresao mrežu, ali su suci označili zaleđe kojeg, pokazao je pregled snimke, nije bilo.

Tako Slaven na kraju može žaliti za propuštenom pobjedom, bio je bolji suparnik, ali svoju premoć nije materijalizirao. Scorijinim igračima sad slijede gostovanja kod Rijeke i Splita.