18.7 C

Iznenađenje u Đelekovcu // Osvit i Tehničar 1974 remizirali u prijepodnevnoj matineji
I

Nošeni glasnom podrškom svojih navijača, igrači Osvita uspijeli su u nedjelju prije podne uzeti bod protiv Cvetkovčana. Utakmica je završila rezultatom 2:2, a Đelekovčani su ti koji sretniji odlaze s terena.

– Znali smo da nas čeka iznimno teška utakmica. Borili smo se do kraja i unatoč vodstvu od 1:0 i kasnije 2:1, uspijeli osvojiti vrijedan bod. Ekipa Tehničara očito nam leži – rekao je nakon utakmice trener domaćina Mario Perlok, sjetivši se pritom pripremne utakmice ovih dviju momčadi koja je također završila rezultatom 2:2.

Iako umorni od kup utakmice igrane u srijedu, Cvetkovčani su pokušali nametnuti svoju igru i posjed lopte od početka utakmice bio je na njihovoj strani. Unatoč stalnom pritisku i dolasku pred kazneni prostor domaćina, nedostajalo je koncentracije i preciznosti u završnici. Đelekovčani su to znali iskoristiti te brzim kontrama umarati obranu Tehničara.

Upravo iz jedne takve kontre momčad Osvita izborila je korner, a nakon ubačaja Drvarića, najviši u skoku bio je Jozo Paradžik i domaćini vode 1:0. Domaću publiku već je u 17. minuti zahvatila euforija.

Gosti nastavljaju dominirati posjedom, no ne stvaraju ozbiljnije prilike.

Drugo poluvrijeme nastavlja se u istom tonu, a Cvetkovčani napokon dolaze do pogotka i izjednačenja u 54. minuti, kada se nakon gužve ispred vratara lopta nespretno od domaćeg stopera Mojčeca odbija u mrežu.

Igrači Tehničara pokušavali su stići i do preokreta no previše griješe na protivničkoj polovici, što domaćini ponovno kažnjavaju kontrom i preko kapetana Glavaka vraćaju se u vodstvo.

Konačnih 2:2 postavio je nakon ubačaja Bartolić i spasio Cvetkovčane od neočekivanog poraza.

– Prije svega čestitao bih svojim dečkima na borbi. Nije lako dvaput se vratiti i na kraju osvojiti bod. Noge su bile teške jer nam je ovo treća utakmica u tjedan dana. Trebamo se dobro odmoriti i u sljedećem kolu tražiti pobjedu – rekao je Roman Sović, trener gostiju iz Cvetkovca.

Brojna publika pratila je derbi u Đelekovcu // Foto: Koprivnica.net

1. KC-KŽ ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 2. KOLO

OSVIT – TEHNIČAR 1974 2:2 (1:0)

ĐELEKOVEC – Igralište NK Osvita. Gledatelja oko 300. Sudac: Jalžabetić

OSVIT (3-5-2): Međimorec – Sataić (od 46. Mojčec), Lončar, Harambaša (od 80. Mihalec) – Drvarić, Paradžik, Lopatnik (od 54. Bilješko), Paradžik (od 54. Mraz), Cmrk – Drvarić, Glavak. TRENER: Mario Perlok.

TEHNIČAR 1974 (4-2-3-1): Bodo – Trupina, Grabar, Vukonić, Jadanić – Tihelka, Radiček (od 62. Bartolović) – Firbas (od 77. Jakupić), Hudak, Milek (od 73. Bartolić) – Markušić. TRENER: Roman Sović.

STRIJELCI: 1:0 Paradžik (17), 1:1 Mojčec AG (54), 2:1 Glavak (76), 2:2 Bartolić (84)

ŽUTI KARTONI: Drvarić (36), Harambaša (39), Grabar (58), Bartolović (69), Markušić (70), Hudak (86)