14.6 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Jelavić i Maretić dvostruki strijelci, Tucaković uz pogodak dvaput asistirao
J

Zanimljiva je bila prijateljska utakmica Slavena Belupa i trećeligaša Podravine.

Igralo se po pravim zimskim uvjetima, po velikoj hladnoći i uz snijeg, a Farmaceuti su izveli dvije različite postave u formaciji s rombom u sredini terena i postigli uvjerljivu pobjedu.

Već u 6. minuti lopta se našla u mreži gostiju, koji s pripremama počinju tek u ponedjeljak. Purić je proigrao Tucakovića koji ubacuje na drugu vratnicu, a Šaban glavom pogađa za 1:0.

Potom je u 13. minuti nakon dobrog prodora Bukovca Šaban poslao loptu pokraj vratiju.

U 17. minuti Maras je prebacio loptu na desnu stranu, a Tucaković je povratnom loptom uposlio Jelavića koji iz blizine rutinski poentira za 2:0.

U 25. minuti Šaban je bio asistent Jelaviću, mladi napadač poznat po probi u Manchester Cityju lako je postigao i svoj drugi gol.

U 35. minuti opet je u prilici Jelavić, ali šalje loptu iznad grede.

Prvu priliku u nastavku imao je Novinić, no vratar Podravine Kovačić skreće loptu u korner. Iz kuta je ubacio Herent, a Maretić je iz voleja krasnim udarcem smjestio loptu pod gredu za 4:0.

U 57. minuti Slaven postiže i peti pogodak. Asistent je s lijeve strane bio Delić, a Tucaković je mirno prihvatio loptu i rutinski svladao suparničkog vratara.

Glavica je udarcem iz daljine pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu za visokih 6:0 u 64. minuti, a blizu pogotka bio je i Herent, veznjak koji je došao iz redova trećeligaša Koprivnice, no pogodio je gredu.

Sedmi Slavenov pogodak postigao je Maretić u 81. minuti nakon pogreške obrane Podravine.

Farmaceute će u subotu u podne u Koprivnici testirati drugoligaška momčad Hrvatskog dragovoljca, bit će to posljednja provjera uoči odlaska na pripreme u Tursku sljedeće srijede.

Utakmica je odigrana po snježnom vremenu // Foto: Koprivnica.netPRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – PODRAVINA 7:0 (3:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren s umjetnom travom. Gledatelja 50. Sudac: Šimčić (Koprivnica).

SLAVEN BELUPO: Pelin (od 32. Marković) – Tucaković, Senić, Grgić, Maras – Purić, Bubnjić, Bukovac – Čanađija – Šaban, Jelavić; II. poluvrijeme: Marković (od 56. Rodić) – Tucaković, Pranjić, Bubnjić, Geng – Glavica, Takač, Herent – J. Maretić – Novinić, Delić. TRENER: Roy Ferenčina.

PODRAVINA: Bešenić, S. Vađunec, Pomper, Milas, Valjak, Kosir, Hojski, Tandarek, Bublić, Čižmešija, Holi (još su igrali: Kovačić, Žmuk, Kraus, Orehovec, Horvat, Hanc, Jadanić, Vulović, Pajtak). TRENER: Damir Maretić.

STRIJELCI: 1:0 Šaban (6), 2:0 Jelavić (17), 3:0 Jelavić (25), 4:0 Maretić (49), 5:0 Tucaković (57), 6:0 Glavica (64), 7:0 Maretić (81).