6.5 C

Juniori i kadeti koprivničke nogometne škole u punoj brzini
J

100730-skola-mNakon očajne prošlogodišnje sezone u Školi nogometa Grada Koprivnice došlo je do preslagivanja trenerskog kadra. Ekipe Slaven Belupa voditi će Josip Omrčen-Čeko (juniori), Ivica Sertić (kadeti), dok će ekipe Koprivnice voditi Sergej Milivojević (juniori) i Zvonimir Kelek (kadeti).

Ostale ekipe pionira i prednatjecatelja još su u fazi okupljanja i prvih treninga. Juniori Slaven Belupa gotovo da i nisu imali pauzu, jer su redovito trenirali i nakon završenog prvenstva. Tako su bili spremni odigrati utakmicu (13. lipnja) protiv seniorskih igrača (selekcija 3. HNL) koji su došli na probu u Slaven Belupo. O toj utakmici već smo pisali. Podsjetimo se samo da su juniori golovima: Alića (12 ag),Bubnjića(26 i 58), Lovkovića (73) i Kolara (78), pobijedili sa 5:3.

Zatim je održano još nekoliko treninga, pa je uslijedila pauza do 12. srpnja, kad su krenuli treninzi punim intenzitetom, a svaki drugi dan dva puta dnevno. Nakon desetak treninga, 21. srpnja juniori su odigrali prvu utakmicu u Ludbregu protiv seniora domaćeg trećeligaša, Podravine. Za Slaven Belupo su nastupili:Marković, Zdelar, Pašalija, Hudoletnjak, Međimurec, Kolar, Sabol, Martinčić, Picig, Korenika,Geng, Potroško,Bubnjić, Nikšić, Herent, Kuprešak, Strajnić, Prvčić, Kunštek, Maljak, Bazina, Drvarić, Abramović, Lovković i Horvatinović.

Utakmica je bila vrlo dobra sa mnoštvom duela, lijepih akcija a što je najljepše, čak sa 10 postignutih pogodaka. Pobijedila je Podravina sa 6:4. Treba spomenuti da je utakmica trajala 120 minuta kako bi se u obje ekipe isprobali svi nogometaši u pristojnoj minutaži. Golove za Slaven Belupo su postigli: Horvatinović 1:1 (35), Korenika 2:2 (62), Kolar 3:3 (72) i Lovković za vodstvo 4:3 (82).

Bez pauze su se nastavili treninzi dva puta na dan, a uslijedila je utakmica protiv kadeta i juniora Zagrebačke Lokomotive. Utakmice su trajale 120 minuta. Kadeti su pobijedili sa 2:0. Slaven Belupo je poveo golom Mihelčića u 82 minuti, a konačnih 2:0 postigao je Napan na odličnu asistenciju Bukovca u 117 minuti. Juniori su odigrali neriješeno, 2:2. Slaven Belupo je poveo golom Kuprešaka u 45 minuti, koji se odlično snašao u gužvi protivničkog šesnaesterca. Igra je bila ravnopravna, a gosti su izjednačili oko 75 minute. Rezultat se nije mijenjao do zadnjih 10 minuta utakmice, kada su prvo poveli gosti, da bi na 2:2 izjednačio Radotović na odličnu asistenciju Lovkovića. Ponajbolji igrač utakmice je bio Potroško.

Već u ponedjeljak, 26. srpnja odigrana je utakmica u pomiješanom, kombiniranom sastavu zajedno sa seniorima koji nisu igrali ili su malo igrali dan ranije protiv Šibenika. U toj utakmici je nastupio i novi junior, Župan, koji je došao iz Slavonskog Broda. Nakon utakmice je trener Josip Omrčen-Čeko obavio razgovore sa nekolicinom igrača, kojima je preporučio da nastave sa treninzima u juniorima NK Koprivnica.

To su: Međimurec (1992 g.), Kolar (1992 g.), Kunštek(1992 g.), te Strajnić (1993g.), Nikšić (1993 g.) i Prvčić (1993 g.). Interesantno je da su „otpisani”, osim ozlijeđenog Kunšteka, sve mladići iz okolice Koprivnice, koji treniraju u školi nogometa od 2001. godine (većinom), dakle već otprilike devet godina. Ovog ljeta su dovedena četiri nova juniora: Bazina iz Sinja, Abramović iz Sesveta, Korenika iz Križevaca i Župan iz Slavonskog Broda, tako da sada juniori broje 19 igrača.

U srijedu, 28. srpnja juniori i kadeti Slaven Belupa i Koprivnice gostovali su u Zagrebu.

Juniori: Zagreb I – Slaven Belupo – 2-3.

Juniori: Zagreb II- Koprivnica – 8-1

Kadeti: Zagreb I- Slaven Belupo – 2-0

Kadeti: Zagreb II- Koprivnica – 4-2

Juniori Slaven Belupo su odigrali odličnu utakmicu, te su nadigravši Zagreb zasluženo pobijedili. Zagreb je poveo sa 1:0, da bi Slaven Belupo okrenuo rezultat u svoju korist pogotcima Horvatinovića, Sabola i Bubnjića. Tek pred kraj utakmice su domaćini ublažili poraz, kada je Josip Omrčen-Čeko dao priliku igračima iz drugog plana. Juniori Koprivnice nisu se mogli uspješno suprotstaviti boljem Zagrebu. Kadeti Slaven Belupa odigrali su vrlo dobro iako su izgubili. Golove su dobili pred kraj utakmice kada su igrali rezervisti. Isti slučaj je bio i sa kadetima Koprivnice, koji su bili bolji dok su igrali sa prvom postavom. Golove su postigli Kovač i Brcković.

Već u subotu juniori i kadeti Slaven Belupa gostuju u Vrbovcu.